זה שירה זה: הפואטרי סלאם חוגג עשור בפסטיבל של 48 שעות

תל אביב היא עיר של תרבות מגוונת. לצד התרבות הפופולרית והתרבות המסורתית והמוכרת, צצים בעיר סוגים חדשים של פרפורמנס שלא נמצאים במיינסטרים אך בהחלט מושכים אליהם רבים. אחד מסוגי האמנות הללו הוא "מילה מדוברת" או בלעז – ספווקן וורד.

למי שתהה, "פואטרי סלאם" זה אירוע בו משוררים קוראים או מדקלמים טקסט שכתבו בסגנון שנקרא "הספוקן וורד". כל ביצוע נבחן על ידי סוג של חבר שופטים, לעתים על ידי הקהל ובכל אירוע ישנו זוכה במקום הראשון. סגנון זה נוסד בשיקאגו, ארה"ב והתפשט במהרה בכל רחבי העולם. כיום ישנן כ-30 מדינות שמקיימות בהן תחרויות מסוג זה. בנוסף, נהוג להעלות לרשתות החברתיות קטעים קצרים מן המופעים.

בשנת 2012 נוסד בעיר פרויקט פואטרי סלאם (בעברית "הטחת שירה") והוא פועל כבר עשור שיתוף תיאטרון האינקובטור. זה התחיל בקטן, אך היום הפואטרי סלאם הפך לתופעה כלל ארצית.

כעת, חוגגים המארגנים את חגיגות העשור של הפרויקט בפסטיבל צבעוני ומיוחד של 48 שעות במרכז הקהילתי הגר"א בשכונת נוה שאנן.

יום חמישי 23.6.22 משעה 18:00 ועד חצות

החגיגות יפתחו בהופעה של ג'מבו ג'יי עם אוריה ויצטום. לאחר מכן יתקיים "מרתון ימי הולדת" – רצף מופעים קצרים של אמני סצנת הפואטרי סלאם. לצד המופעים יתקיימו סדנאות כתיבה לקהל הרחב בנושא יום הולדת ואירועי פרפורמנס בנושא ברכות יום הולדת ומשאלות.

יום שישי, 24.6.22 משעה 11:00 עד 17:00

את היום השני לחגיגות יפתחו שתי הופעות צהריים: מופע בכורה של אריק אבר והופעה מרגשת של בילגו והשליחים.

במקביל, כמו ביום הראשון, יתקיימו סדנאות כתיבה, פרפורמנס ועוד מרתון ימי הולדת בהשתתפות נטע ויינר, יואב טלמור, אסף שנהב ועוד רבים וטובים.

שוס האירוע: מופע קסמים! ושירה מדוברת ופואטרי סלאם בנושא הטעון "מתנות". בנוסף, תתקיים חגיגת יום הולדת נוספת –  אירוע יום הולדת 4 לספר 'בקול רם!' – אנתולוגיית השירה המדוברת הישראלית הראשונה, בה מאוגדים 86 שירי ספוקן וורד של האמנים המובילים בתחום בארץ, תולדות הפואטרי סלאם בארץ וטקסטים נוספים של כ-50 משוררים.

בין האמנים שישתתפו באירוע: ג'ימבו ג'יי, נטע ויינר, אריק אבר, נילי קופלר ('אלן פותלס'), רואי רביצקי, ענת דרימר, יפתח 'היפעור' לביבוביץ, נעמה גרינשטיין, הדס מושל, נעמה לופו, אלכס רויטמן, יואב טלמור, דניאל וייל, גלעד בלום, נעם פרתום, אסף שנהב, הרינגמן קולקטיב ועוד!

כרטיסים לפסטיבל ניתן לרכוש כאן: https://bit.ly/SlamstivalTLV

תינתן הטבה מיוחדת לתושבי תל אביב.

דילוג לתוכן