המגמות הבולטות בתחום הפרסום והשיווק הדיגיטלי לשנת 2023

לא רוצים להישאר מאחור? זה הזמן להכיר את המגמות הבולטות בתחום השיווק הדיגיטלי לשנת 2023 ולשלב אותן בפעילות הדיגיטלית שלכם במהלך השנה הקרובה.

השיווק הדיגיטלי ממשיך ומתפתח ומשתנה באופן תדיר ומהיר, ולכן, קיימת חשיבות רבה למעקב דינמי אחר הטכנולוגיות והפלטפורמות החדשות המשפיעות באופן ישיר על תרחישי השיווק השונים. על מנת לאפשר גם לכם להתפתח עם התחום ולא להישאר מאחור בכל הקשור לפעילות השיווקית הדיגיטלית שלכם, ריכזנו עבורכם רשימה של כל המגמות הבולטות בתחום השיווק הדיגיטלי לשנת 2023.

פרסונליזציה ו- אוטומציה

התחרות ההולכת וגוברת על תשומת ליבם של הגולשים, מחייבת התמקדות ביצירת קמפיינים שיווקיים המותאמים באופן אישי לקהלי היעד הרלוונטיים לכם.

התאמה פרסונלית של קמפיינים שיווקיים ברשת, מתאפשרת כיום בכל אחת מהפלטפורמות המובילות בתחום השיווק הדיגיטלי, גם בתחום הקידום במנועי החיפוש וגם בתחום הרשתות החברתיות, כאשר מערכות הפרסום המובנות של הפלטפורמות המובילות (גוגל, פייסבוק, אינסטגרם, טיק טוק, יו טיוב וכדומה), מעמידות לרשותכם יותר ויותר כלים שיווקיים למטרות פילוח קהלי יעד ואפיון ממוקד של הרגלי הגלישה שלהם.

בתחום האוטומציה של קמפיינים שיווקיים ברשת, גוגל השיקה לאחרונה את ה- Performance Max שמטרתו לסייע לכם לנהל באופן אוטומטי את הקמפיינים הממומנים שלכם בערוצי הפרסום השונים שלה.

אומנם חשוב לציין שמדובר בכלי גוגל חדש שמחייב אתכם להמשיך לשים דגש על איכות פעולות הקידום והתכנים אותם אתם מעוניינים לקדם, אך הוא בהחלט יכול לסייע לכם לבצע מגוון רחב של פעולות אוטומטיות בדרך לביצועים ממוקדים יותר של הקמפיין. האוטומציה באה לידי ביטוי גם בשימוש בטכנולוגיות של בינה מלאכותית ועל כך נעסוק בהמשך הכתבה.

Vocal Search

חיפוש קולי מסתמן כאחת מהמגמות הבולטות לשנת 2023 והוא צפוי להשפיע בין היתר על תחום הקידום הממומן והאורגני בגוגל. תחום החיפוש הקולי אומנם נמצא בישראל עוד בחיתוליו, אך בארצות הברית הוא כבר מהווה חלק בלתי נפרד מכל קמפיין ממומן ומכל תהליך קידום אורגני בגוגל, כאשר למעלה מ-50% מהחיפושים בגוגל ברחבי ארה"ב נעשים דרך תיבת החיפוש הקולי.

על מנת לא להישאר מאחור גם בתחום זה, אנו ממליצים לכם לבצע אופטימיזציה לחיפוש קולי כחלק מקדים מכל תהליך של קידום אורגני ו/או ממומן בגוגל.

אף על פי שהחיפוש הקולי בגוגל בתצורתו הנוכחית בעברית נמצא רק בתחילת הדרך, מומלץ לכל מנהל אתר להכיר כבר עכשיו את עקרונות החיפוש הקולי. עקרונות אלו אינם שונים באופן מיוחד או משמעותי מהעקרונות הנלווים לתהליך אופטימיזציה של כל תהליך קידום SEO או PPC, והיכרות עימם כבר בשלב זה, תקנה לכם יתרון משמעותי בהשגת תוצאות חיפוש טובות יותר גם בתחום החיפוש הקולי.

טכנולוגיות מבוססת AI

מגמה טכנולוגית שהחלה בשנים האחרונות ואמורה לצבור תאוצה במהלך שנת 2023 בתחום השיווק הדיגיטלי, באה לידי ביטוי בשימוש הולך וגובר בטכנולוגית מבוססת AI (בינה מלאכותית). השימוש בטכנולוגיות אלו נועד לצרכי אוטומציה ואופטימיזציה של מהלכים שיווקיים, וביניהם:

 • ניתוח נתוני גלישה מכלל הפלטפורמות בהן אתם עושים שימוש
 • זיהוי דפוסי גלישה של הגולשים באתר לצורך שיפור יחס ההמרה
 • חיזוי התנהגות גולשים על סמך דפוסי ונתוני הגלישה
 • יצירת חומרים שיווקיים על פי דרישה

ופעולות נוספות בעלות ערך מוסף גבוה לכל פעילות שיווקיות כזו או אחרת בתחום השיווק הדיגיטלי. תחום זה הולך וצובר תאוצה משנה לשנה, ולכן, חשוב להתעדכן בכל החידושים הצפויים לנו בתחום זה במהלך השנה הקרובה.

אמצעים טכנולוגיים מבוססי AI כוללים בין היתר את הצ'טבוטים שהפכו לחלק אינטגרלי מכל אתר אינטרנט המעוניין ליצר לידים בכל רגע נתון, כאשר גם הצ'טבוטים ממשיכים להשתכלל והופכים לחווייתיים יותר עבור הגולשים. במהלך השנה הקרובה צפויים לנו מספר חידושים גם בתחום הצ'טבוטים שחשוב שתשימו לב אליהם.

שיווק דיגיטלי ברשתות חברתיות בשנת 2023 – יותר שיווק מבוסס וידאו ויותר תוכן אינטראקטיבי

התבססותה של טיקטוק כרשת חברתית מובילה, בעיקר בקרב ילדים, בני נוער וקהלים צעירים נוספים, לצד  הכלים החדשים של פייסבוק ו-אינסטגרם בתחום תוכן וידאו, וכמובן, ההשקעה של גוגל באלגוריתמים של ה-יו טיוב, הופכים את תחום השיווק מבוסס וידאו לאמצעי שיווקי רב עוצמה עבור כל מפרסם.

בנוסף, חשוב לציין שטיקטוק כבר הודיעה שבמהלך שנת 2023, היא צפויה לשכלל את יכולות החיפוש בתוך האפליקציה ולאפשר לחברות מסחריות לקדם בה תכנים מסחריים ושיווקיים ולספק מספר פתרונות מתקדמים מסוגם בתחום המסחר המקוון. כל אלו ועוד הופכים את השיווק מבוסס וידאו לאחת מהמגמות הבולטות של תחום השיווק הדיגיטלי בשנת 2023.

בנוסף, השיווק הדיגיטלי ברשתות החברתיות, מאפשר לכל מפרסם ליצור עולם שלם של תוכן אינטראקטיבי, וגם בתחום זה, צפויים לנו מספר חידושים שונים בכל אחת מהרשתות החברתיות המובילות.

באמצעות התוכן האינטראקטיבי ברשתות החברתיות השונות, תוכלו בין היתר לייצר מאגרי דאטה ולפעול באופן ממוקד יותר ליצירת לידים. כמו כן, קיימת חשיבות רבה לעודד את הלקוחות שלכם לשתף תוכן משלהם בהקשר של המוצר/שירות אותו אתם משווקים. באופן זה, תוכלו לבסס מערכת של אמון ואמינות מול קהל הלקוחות ולהפוך אותם לממליצים נאמנים שלכם לאורך זמן.

כאשר מדברים על שיווק דיגיטלי ברשתות החברתית, אי אפשר שלא לדבר על מסרים שיווקיים בגובה העיניים, באופן ממוקד, מתומצת וישיר. צרו לעצמכם שפה שיווקית – פרסומית משלכם המיועדת לכל פעילות שיווקית שלכם ברשתות החברתיות, ודאגו שהיא תדבר את השפה היומיומית של קהל הלקוחות הרלוונטי לכם.

אקסטרה דיגיטל – כל מה שצריך לשיווק דיגיטלי נכון גם בשנת 2023, במקום אחד!

אקסטרה דיגיטל, סוכנות שיווק דיגיטלי , החלה את דרכה בשנת 2006 כחברה לקידום אתרים בגוגל, ותוך פרק זמן קצר הצליחה לבסס את מעמדה המקצועי כאחת מחברות הקידום המובילות. לאורך שנות פעילותה, הסוכנות התפתחה עם תחום השיווק הדיגיטלי והקימה מחלקות מקצועית שכל אחת מתמחה בתחום מקצועי אחר בעולמות השיווק הדיגיטלי, וביניהן:

בכל אחת מהמחלקות המקצועיות של חברת אקסטרה דיגיטלי, עומד לרשותכם צוות מקצועי ומנוסה של מומחי שיווק ופרסום, שמאחוריו מאות קמפיינים ועשרות מהלכים שיווקיים פורצי דרך. בין לקוחות הסוכנות נמנים המותגים המובילים והחברות המסחריות המובילות בישראל, לצד גופים עסקיים בסדרי גודל שונים הנהנים ממעטפת שירות כוללת מותאמת תקציב.

מעטפת השירות המורחבת של אקסטרה דיגיטל, תאפשר גם לכם ליהנות מאקסטרה מקצועיות בכל אחד מתחומי השיווק הדיגיטלי, אקסטרה יצירתיות בכל מהלך שיווקי ואקסטרה שירות בכל רגע נתון.

המומחים של אקסטרה דיגיטלי ממליצים:

הטיפים החשובים להצלחה בתחום השיווק הדיגיטלי בשנת 2023

ביקשנו מנציגי המחלקות המקצועיות השונות בחברת אקסטרה דיגיטלי לספק לנו את הטיפים החשובים ביותר להצלחה בתחום השיווק הדיגיטלי במהלך שנת 2023, התוצאות לפניכם:

 • לפני תכנון הפעילות השיווקית לשנה הקרובה, סכמו את הביצועים השיווקיים שלכם במהלך השנה החולפת ובדקו מה עבד לכם יותר ומה פחות.
 • הגדירו לעצמכם יעדים ריאליים על סמך מסגרת התקציב העומדת לרשותכם ובהתאם לביצועים השיווקיים שלכם בשנה החולפת.
 • עקבו באופן מתמיד אחר החידושים השונים המוצעים לכם בכל אחת מהפלטפורמות בהן אותם מתכוונים לעשות שימוש במהלך השנה הקרובה.
 • הגדירו מראש מה יכול לבדל ולייחד את הפעילות השיווקית שלכם ברשת בהשוואה למתחרים הישירים שלכם. לצורך כך, חשוב ומומלץ לעקוב באופן מתמיד אחר פעילות המתחרים.
 • הגדירו את המטרות השיווקיות שלכם על פי תכנית שנתית, רבעונית או חודשית, ובאופן זה תוכלו להגדיר יעדים ברי מימוש לכל פעילות שיווקית בדיגיטל.
 • למדו היטב את הרגלי הגלישה של קהלי המטרה שלכם ועקבו אחר פעילות הגולשים באמצעות טכנולוגיות המיועדות לצורך כך.
 • בדקו את תוצאות הפעילות שלכם באופן תדיר וקבוע ובדקו איפה אפשר לתקן על מנת להגיע לביצועים טובים יותר.
 • צרו לעצמכם שפה פרסומית – שיווקית ייחודית רק לכם ואל תהססו להסתייע בשירותיהם המקצועיים של מומחי תוכן וקריאטייב לצורך כך.
 • עבדו עם הטובים ביותר בכל אחד מתחומי השיווק הדיגיטלי ואל תתפשרו על רמת שירות גבוהה בשום מקרה.
 • אל תשכחו שהתוכן הוא המלך בכל הקשור לתחום השיווק הדיגיטלי והתמקדו בשאלה: "מה" ולא רק בשאלה: "איפה"

רוצים להבטיח לעצמכם תוצאות מוצלחות והשגת מטרות השיווק במהלך שנת 2023? צוות המומחים של אקסטרה דיגיטלי כאן בשבילכם. לחצו כאן וקבעו לעצמכם פגישת ייעוץ לא מחייבת עם אחד מהמומחים של אקסטרה דיגיטל.

קרדיט לתמונות: אקסטרה דיגיטל

דילוג לתוכן