השמות לתינוקות הכי פופולריים בתל אביב

תהליך בחירת השם לתינוק או לתינוקת הוא תהליך מרגש ומהנה, יחד עם זאת יש המון אפשרויות לכן מדובר בהחלטה לא פשוטה. בחירת השם תלווה את הילד לכל אורך חייו והיא צפויה להשפיע עליו. יש שמות הנחשבים לפופולריים במיוחד, מדי שנה מפרסמת הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה את רשימת השמות הכי פופולריים לתינוקות, ומעניין לראות אלו שמות נחשבים לפופולריים ביותר לתינוקות חדשים בתל אביב לעומת ערים אחרות ברחבי המדינה.

השמות הכי פופולריים לבנים על פי סקר של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה

כאמור, הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה (למ"ס) מפרסת מדי שנה את השמות הפרטיים שניתנו לתינוקות בשנה החולפת. לפי סקר של הלמ"ס השם הנפוץ ביותר לתינוקות זכרים ויהודים היה דוד, ולמעלה מ-1,500 תינוקות זכו לשם זה בתעודת הזהות שלהם. השם הבא ברשימה הוא לביא, אך אם בודקים איזה שם היה הכי נפוץ בשנת 2020 בקרב כלל התינוקות שנולדו בישראל, ובשקלול כל הדתות, עולה כי השם מוחמד הוא הפופולרי והנפוץ ביותר לתינוקות שנולדו ב-2020.

השמות הפופולריים ביותר לתינוקות יהודים, נכון לשנת 2020, הם: דוד (למעלה מ-2% מסך כל הבנים היהודים שנולדו בשנה זו), לביא, אריאל, יוסף, נועם, אורי, רפאל וארי. בקרב התינוקות שנולדו ליהודים ממוצא אתיופי בולט השם רפאל ולאחריו השמות עמנואל ונועם.

אגב, השם הנפוץ והפופולרי ביותר לתינוקות בנים בתל אביב הוא אדם. השם אדם הוא גם הפופולרי ביותר ביישובים נוספים באזור המרכז וגוש דן, למשל הוד השרון וגבעתיים.

10 השמות הפופולריים ביותר לבנות יהודיות

השם נועה שלט ללא עוררין במשך שנים רבות בקרב בנות יהודיות. בשנת 2020 השמות הפופולריים ביותר שניתנו לתינוקות יהודיות בכל המדינה הם: תמר, מאיה, אביגיל, נועה, שרה, איילה, אדל, יעל, שירה ואסתר. אגב, הרשימה כמעט ולא השתנתה בין השנים 2019 עד 2021.

יחד עם זאת, השם רומי שהיה פופולרי מאוד במשך לא מעט שנים, ירד למקום ה-20 ברשימת השמות הפופולריים בקרב תינוקות במגזר היהודי.

השם הפופולרי ביותר לתינוקות (נקבות) בתל אביב הוא אלה, למרות שהשם לא מופיע ברשימת 10 השמות הנפוצים ביותר בכל הארץ. השם הפופולרי הבא ברשימת השמות הנפוצים שניתנו לתינוקות בנות בתל אביב הוא השם מאיה, ואחריו ברשימה ניתן למצוא את השמות הפופולריים כמו נועה, שירה ותמר.

האם כדאי לבחור שמות פופולריים לתינוקות?

תהליך בחירת שמות לתינוקות מתחיל בדרך כלל בשלב ההריון, לאחר שמגלים בבדיקה מה המין של העובר. יש שלל רעיונות ואפשרויות לבחירת שמות לתינוק ולתינוקת. אם תחליטו לבחור שם פופולרי לתינוק/ת שאתם מגדלים בתל אביב, קחו בחשבון כי רוב הסיכויים שבגן יהיו תינוקות נוספים העונים לאותו שם, ובכל פעם שתצאו לבילוי בפארק שעשועים קרוב לבית ותקראו לילד או לילדה שלכם, תבחינו כי לא מעט ראשים יופנו לכיוונכם.

קרדיט תמונה FREEPIK

דילוג לתוכן