הצמתים הכי מסוכנים בתל אביב

מדי יום עוברים בתל אביב משתמשי דרך רבים, ביניהם כאלה המשתמשים באופניים, ברכב, בקטנועים, ברכבים פרטיים וברכבים מסחריים שנועדו לשנע סחורה. כל אלו הופכים את העיר לאחד המקומות היותר סואנים לעבור בו ואין ספק שמדובר בסכנת נפשות כאשר אינכם מקפידים על ערנות בתנועה בעיר.

למעשה, בין הצמתים המסוכנים ביותר בארץ חלק ניכר נמצא בתל אביב. ועוד לא דיברנו על רוכבי הקורקינטים המאזינים למוסיקה בזמן רכיבה ובכך מגבירים את הסיכון פי כמה, רוכבי אופניים הדוהרים על הכביש משל היה מדובר ביום כיפור כשהם מחליפים בין נתיבים "בלי לראות בעיניים".

קצת נתונים יבשים

על פי עמותת אור ירוק, בין השנים 2009-2018 נפגעו בתאונות דרכים בצמתים שונים בתל אביב יותר מ-1,100 איש בכל שנה, 7 נהרגו בשנה בממוצע ו-78 נפצעו באורח קשה. כמעט 1000 בני אדם נפצעו בתאונות דרכים רק בשנת 2018 לבדה. נתונים אלו מתייחסים לתאונות דרכים מדווחות, כך שהלכה למעשה יש הרבה יותר תאונות שלא נספרות בסך הנתונים.

אז הנה כמה מהצמתים המסוכנים ביותר:

נמיר – רוקח: בין הצמתים הרחבים ביותר בתל אביב ולא בכדי, גם אחד הצמתים העמוסים במספרי פצועים. עם היסטוריה של הרוג אחד יותר מדי, 5 פצועים קשה, 69 נפגעים ו-42 תאונות, אי אפשר להמעיט בחומרתו של הצומת.

צומת לוינסקי – הר ציון: אחד הצמתים הסוערים ביותר בבקרים ועמוסים לא פחות מזה במהלך היום. עם הסוחרים המגיעים מהערים הדרומיות ונכנסים אל תל אביב בבקרים, העובדים וחלק בלתי נפרד מהיוממות בין תל אביב ובין הערים המקיפות אותו, לויסנקי/ הר ציון הוא צומת המהווה נקודת מפגש בין ארבעה עולמות: מצד אחד מזרח העיר שכמעט ולא מדברים עליו, מערב העיר הדרומי ההולך ומתמלא מדי יום, והחלקים הצפוניים יותר המהווים את עיקר ההתרחשות בבקרים. עם 17 תאונות קשות בצומת, 19 נפגעים ו-2 פצועים קשה, זהו אחד הצמתים בו יהיה עליכם להאט ולחשוב רגע לפני שאתם חוצים.

יגאל אלון – יצחק שדה: הצומת שבין יגאל אלון ויצחק שדה מהווה את נקודת החצייה בין מזרח תל אביב ומערב תל אביב. למעשה, דמיינו לעצמכם כי כל מי שמגיע ממזרח לתל אביב לרבות הערים הסמוכות והערים הרחוקות יותר, אין לו בררה אלא לעבור מדי בוקר דרך הצמת המרכזי הזה. ובלחץ של העבודה, בדרך לפגישה חשובה או כששוב האוטובוס אחר, יש מי ששוכח להיות ערני. בצומת יגאל אלון – יצחק שדה נספרו 14 תאונות, 15 נפגעים ו-3 פצועים קשה.

רגע לפני שאתם יוצאים מהבית ונכנסים לאוטו, חשבו על מה שאתם מתכוונים לעשות היום למען שמירה על חייכם.

דילוג לתוכן