המדריך לבחירת כסא גלגלים קל משקל

חשוב לפתוח ולהגיד שכסא גלגלים קל משקל הוא מעין כסא שהינו מסייע לאנשים אשר מתקשים ללכת בכוחות עצמם. כסא גלגלים הוא למעשה כסא אשר רגליו הוחלפו בגלגלים, והוא מורכב משתי מערכות, מערכת התנועה ומערכת הישיבה. שימוש בכסא גלגלים קל משקל לרוב יהיו אנשים בעלי מוגבלויות תנועה כמו, בעיות במערכת שיווי המשקל, בעיות גב או ברגליים.

חשוב לציין כי מוגבלות יכולה להיות זמנית עקב תאונה או מחלה, וכן יכולה להיות תמידית וקבועה. ישנם מגוון רחב של סוגי כסא גלגלים, ישנו סוג של כסא גלגלים קל משקל אשר עשוי מאלומיניום ומעניק אופציות שמקלות את אורח התנהלותו היומיומית באופן משמעותי של המשתמש. 

פרמטרים שחשוב לדעת לפני בחירת כסא גלגלים

  1. המשתמש בכיסא הינו סיעודי או פעיל
  2. האם ישנה מטפלת צמודה במהלך היום
  3. מהו משקלו של המשתמש 
  4. האם המשתמש קטוע רגליים
  5. קיימת דרישה להרים את הכסא במדרגות בבית
  6. האם קיימת דרישה להרים את הכיסא לרכב

איזה כסא גלגלים קל משקל מתאים עבורך

ישנם מגוון רחב של כסאות גלגלים בעלי תכונות ייחודיות מגוונות, אך המטרה העיקרית בבחירת כסא גלגלים קל משקל הינה לדאוג לנוחיות המשתמש לצד המגבלה וכן לאפשר עבורו את הפעולות הפשוטות במהלך היום יום בצורה טבעית ככל האפשר. ככל שפעולות היום יום באמצעות כסא הגלגלים ירגישו טבעיות, למשתמש הכיסא יוענק שגרה נוחה למהלך חייו.

התאמת הכיסא לסביבה 

בנוסף להתאמת כסא גלגלים קל משקל לנוחיותו של המשתמש חשוב להתאים אותו גם לסביבה. חשוב ואף מומלץ לבדוק שהכסא עובר בכל המסדרונות, נכנס לחדרים, נכנס למעלית וכן מאפשר להתנייד לבד או לפעמים בעזרת מטפל בנוחות מרבית. במידה וישנה בעיה לביצוע תנועה עם כיסא בסביבת גמורים, המטרה הינה להתאים את הכיסא עם תכונות שכן יאפשרו את ההתניידות, אך ללא שום שינוי בנוחות הישיבה על הכיסא. 

התאמת הכיסא למטפל

דבר נוסף וחשוב מאוד והינו לנוחיות המטפל על מנת להעניק טיפול על הצד הטוב ביותר ולא לבצע מאמץ פיזי תמידי. לכן חשוב להתאים את הכיסא למטפל. במקרים של בן אדם מבוגר, כיסא גלגלים קל משקל בדרך כלל עוזר בפן הזה לבני המשפחה או למטפל. חשוב שהכסא יהיה בעל תכונות עיקריות והחשובות ביותר שהן, גובה ידיות ההולכה ורגליות העזר. ביצוע התאמה נכונה של כסא למטפל תעניק טיפול קל ולא מקשה על אף אחד וכולם מרוויחים מזה. 

אי לכך, כסא גלגלים קל משקל ניתן להעברה ממקום למקום, הינם קלים לשימוש וכן מאפשרים הסתגלות מהירה. כיסאות גלגלים קלי משקל נחשבים לכיסאות אקטיביים אשר ניתנים גם לקיפול, העברה ותנועה קלה. לכן באמצעות פרמטרים אלו, ניתן בעזרתם לנהל אורח חיים עצמאי עם עזרה קלה בניידות עצמית. 

לצפייה במגוון כסאות גלגלים קלי משקל ומעבר להשוואות לחצו כאן

תמונה – FREEPIK

דילוג לתוכן