הפופולריות ההולכת וגדלה של הידרופוניקה (גידול הידרופוני)

גינון הידרופוני הוא שיטה לגידול צמחים ללא שימוש באדמה. זה מתרחש בתהליך של צמחים המקבלים את החומרים המזינים שלהם דרך המים שהם סופגים. אין להשתמש באדמה בשיטה זו. צמחים זקוקים לחומרים המזינים מים וחמצן כדי לחיות. שורשי הצמחים שקועים בתמיסת מים מועשרת בחומרים מזינים אלה. בגינון הידרופוני, הצמחים ממוקמים בתמיסה עשירה במינרלים, וכל חומרי המזון של הצמח מעורבים ביד בעזרת חצץ, חול ואפילו שורשי הצמחים.

מה שנראה כמו משימה קשה למדי לגל צמח בחדר קטן, הופך להיות הרבה יותר פשוט וקל כאשר מדובר על גידול הידרופוני. כל מיני קרקעות ואקלים מתאימים לגידול הידרופוני. אנשים מופתעים לעתים קרובות לגלות שצמח יכול לפרוח אפילו בחדר האמבטיה שלהם! הכל בזכות שימוש בכלים וציוד מתאים לגידול הידרופוני.

גננים מודרניים גינון הידרופוני

למרות ההצלחה המדהימה של גידול הידרופוני, זוהי למעשה שיטה ישנה מאוד. ייתכן שאנשים קדומים העדיפו לגדל צמחים בעפר הרבה כמונו כיום. אבל גננים מודרניים גילו ששורשי הצמחים מתחממים מדי והגבעולים נפגעים מצע הגידול חסר האדמה והצמחים מתים.

זו הסיבה שגינון הידרופוני נוצר מלכתחילה. ובעוד שאתם יכולים למצוא זרעים וצמחים עתיקים באדמה שעדיין הצליחו לנבוט בזכות כל מה שהם מקבלים מהטבע באופן טבעי, זו לא בדיוק דרך גינון מודרנית. אך במהלך השנים הוכח כי שיטה זו היא בעלת יתרונות רבים.

גננים מודרניים מעידים כי  גינון הידרופוני הוא ממש קל

השלב הבא בהבנת מדוע גינון הידרופוניקה כל כך מושלם הוא לראות שזה בעצם מאוד קל. כל מה שאתם צריכים הוא ציוד הגינון ההידרופוני הנכון כגון: מיכל או משאבת אוויר בחדר, זרעי גינה, חומרים מזינים ותוספים הידרופוניים, מערכת סינון משאבת אוויר וטיימר.

ישנם סוגי ציוד גינון הידרופוני אחר שתצטרכו להשלים את ההתקנה שלהם, אך היסודות חשובים. מלבד הכלים והאספקה ​​שהוזכרו, יהיה עליכם לקבל לעצמכם מדריך לגבי ההתקנה והשימוש הנאות של ציוד גינון הידרופוני.

חשוב גם לקחת בחשבון את החלל והתקציב העומד לרשותכם בגינה ההידרופונית שלכם. הגינה שלכם תזדקק למספיק אור כדי שהזרעים שלכם יגדלו, כמו גם מספיק חומרים מזינים מים וחמצן. דברים נוספים שיש לקחת בחשבון הם הטמפרטורות לקידום צמיחה מהירה ויציבה גם כן. לכן, כחלק מהציוד אתם יכולים לרכוש מנורות המעניקות בדיוק את מה שהצמח צריך לקבל אור טבעי.

קבלת תנאי הגידול הטובים ביותר

בגינון ההידרופוניקה אחראית החשיבות של "טכניקת סרט מזין" או NFT בקיצור. זה כאשר שורשי הצמחים נחשפים לסרט דק של פתרון מזין על ידי החוטים המשולבים של שני הענפים. NFT משמש עם מערכות גינון אירופוניות ואקוופוניות. במילים פשוטות, שורשי הצמחים גדלים מתחת לסרט הדק של תמיסה מזינה דרך מים. זה הופך את כל המערכת להרבה יותר קלה להתקנה ולתחזוקה. הנביטה והצמיחה של הצמחים שלכם נקבעים בעיקר לפי כמות אור השמש שהחדר מקבל. לכן אם אתם עדיין מסוגלים להקים את גינת ההידרופוניקה שלכם בתוך הבית, הצמחים שלכם יוכלו לקבל מספיק אור שמש.

לסיכום

הקמת גינה וגידול הידרופוני יכולים להיות מאוד פשוטים, אתם מוזמנים לבקר באתר צור מרקט ולקבל את כל המידע לגידול הידרופוני נכון לרבות כל הכלים והציוד הנדרש להצלחה במשימה וקבלת גינה מושלמת בקלות ומהירות.

קרדיט: FREEPIK

דילוג לתוכן