ההבדלים בין מתחמי עבודה משותפים למשרדים רגילים: מה גורם לקוורקינג להיות מיוחד

אם תחפשו ברשת אחר coworking space tel aviv תגלו שיש הרבה מאוד מתחמי עבודה משותפים בעיר. מדובר בתופעה שרק הולכת וגדלה בכל רחבי הארץ, כאשר הרבה משרדים רגילים עוברים לחללי עבודה משותפים. אז אם גם אתם שוקלים לעבוד במתכונת של מתחם עבודה משותף, לפניכם שורה של הבדלים לעומת העבודה במשרד.

עלויות

השכרת משרד רגיל כרוכה בעלויות גבוהות של השכרת מקום, ריהוטו, תחזוקתו ותשלום המיסים השונים. ההוצאה יכולה להיות מעל ליכולת של עסקים קטנים, שמתקשים ליצור סביבת עבודה ברמה שהיו רוצים. מצד שני, במתחם עבודה משותף עסקים קטנים יכולים ליהנות מסביבת עבודה הכי מתקדמת, נוחה ומפנקת עבור עלות סבירה במיוחד. זאת במינימום טרחה עבור תחזוקת המקום השוטפת, בין אם מדובר על לנקות אותו או לדאוג לעוד קפסולות במכונת האספרסו.

משך החוזה

במרבית המקרים השכרה של משרד רגיל הינה ארוכת טווח ומחייבת מראש את בעלי העסק לתקופה ממושכת, גם אם זה לא נוח ומתאים. מצד שני, מתחמי עבודה משותפים מאפשרים לכל עסק לשהות במקום לכל פרק זמן שמתאים, ואף לעזוב לאחר התראה קצרה.

גמישות

משרד רגיל הינו משרד קבוע ומקובע שעם נתוניו צריך להסתדר, שיש בו כך וכך חדרי ישיבות, מכונות הדפסה, משרדים וכו'. מנגד, בחללי קוורקינג קיימת רמה מאוד גבוהה של גמישות לגבי חללי העבודה של העסק, עם יכולת להתאימם גם לפרק זמן קצר לצרכים שונים, בין אם יש צורך בחדר ישיבות, אולם הרצאות, עוד חללי עבודה וכו'.

מגוון בשוק

אמנם עדיין יש יותר משרדים רגילים המוצעים להשכרה בשוק, אך בכל יום שעובר שוק מתחמי העבודה המשותפים גדל, בייחוד במרכז. אם תחפשו כיום אחר coworking space tel aviv תמצאו מבחר גדול ומגוון של אפשרויות לבחירה, ממנו כל אחד יכול למצאו מתחם עבודה משותף שמתאים לצרכיו מבחינת מיקום, שירותים, חללים, ציוד, אווירה ועוד.

שיתופי פעולה ואווירה

במשרדים רגיל שגרת היומיום מוכתבת רק מהדינמיקה שבין עובדי המשרד לטוב ולרע, עם אווירה מוכרת שלא אחת חסרים בה חיות ועניין. זאת בעוד שבמתחמי עבודה משותפים האווירה החברתית הרבה יותר מגוונות ורחבה, עם יצירה של קהילה עסקית תוססת המובילה גם ללא מעט שיתופי פעולה עסקיים. הקהילה נפגשת באזורים משותפים כמו באזור המטבח, חללי הסבה וחדרי ישיבות.

 קרדיט לתמונה Freepik

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן