זול (ללים) בעיר – השכונות הזולות של תל אביב

כבר מזמן לא הצלחנו להרים את הלסת במערכת, אפשר לומר שמאז עלו המחירים בכל אזור תל אביב והמרכז הלסת נשארה שמוטה. בכל מעבר דירה, בכל הסתכלות חפוזה ביד 2 מתברר כי למעשה המצב לא הולך ומשתפר. משנה לשנה אנחנו נדרשים לשלם הרבה יותר שכר דירה, ומשנה לשנה אנחנו מרוויחים הרבה יו… בעצם, השכר נשאר פחות או יותר באותה רמה.

כדי להקל עליכם את החיפוש, יצאנו לסקור את השכונות הזולות ביותר בתל אביב כך שבחיפוש הבא שלכם, לא תצטרכו לכתת רגליים (או אצבעות) ותוכלו למצוא את הבית הבא שלכם בקלות ובמהירות.

עליית מחירי הדיור

טוב, אז לא רק שכמעט ולא נשארו שכונות זולות בתל אביב אלא שהזינוק במחירי הדיור עולה מעל 50% בתוך תקופה של שנים ספורות. מצוקת הדיור גם היא לא משפרת או תורמת למצב, ואלו בינינו שלא עובדים בהייטק מוצאים את עצמם משלמים הון תועפות על כמה מטרים ספורים, וזה עוד בלי לדבר על תנאי התברואה של הדירה.

עשירייה לדירה?

כן כן, לא מדובר בחלום בלהות. מחירי הדיור יצאו מפרופורציה ולא, לא השתגעתם. כבר מספר שנים שהמחירים רק הולכים ועולים, ואין ממש למי להתלונן. אז מה עושה מי שכן רוצה לחיות גם אחרי תשלום שכר הדירה? עובר לשכונות זולות. הנה כמה מהן:

שכונות דרום יפו

עם כניסת הרכבת הקלה לתל אביב, דרום העיר עתיד להיות נגיש פי כמה. השכונות הדרומיות של יפו מתחרות על התואר "השכונות הזולות ביותר" ולא תרגישו בהן לבד: יותר ויותר פליטים של העיר מוצאים את עצמם ביפו ד', יפו ג' ואחרות. למעשה, קהילה גדולה של שוכרים צעירים כבר התבססה בשכונות אלו ומצליחה לשלם אפילו פחות מ-4,500 לחודש. כן כן, זה אמיתי.

נווה עופר

נווה עופר הולכת ומתמלאת בפליטים תל אביביים המחפשים אחר מקום נוח לגור בו. עם המעבר ההמוני של רבים ממרכז תל אביב, תוכלו למצוא בה מענה זול יחסית לצורך בדירת 3 חדרים ומעלה. עדיין, רוב הסיכויים שתצטרכו להיפרד מכמה אלפיות טובות מדי חודש, אבל תוכלו ליהנות ממרחב.

נווה חן

נווה חן כבר גובלת ברמת גן ולאלו שחיים על הציר, מדובר בפתרון לא רע בכלל. למעשה, איכות החיים אפילו גבוהה יותר מהשכונות המצויות בלב תל אביב כך שמי שרוצה קצת שקט בלילה, יכול למצוא את התשובה בנווה חן.

כל אחת מהשכונות הנ"ל יכולה להוות מקום בטוח להתחיל ממנו את החיפוש, כשההחלטה הסופית תשפיע רבות על איכות חייכם. חשבו לטווח ארוך.

דילוג לתוכן