עיריית תל אביב מחזרת תיירים מאיחוד האמירויות הערביות

סגן ראש העיר והמחזיקה בתיק התיירות והעיר, ציפי ברנד, עומדת להגיע לדובאי במטרה לקדם את תל אביב לתיירי האיחוד. מה המטרה? להצליח להביא תיירים לתל אביב, הידועים כמוציאים יותר מכל התיירים בממוצע במהלך חופשה תיירותית.

ומה זה אומר בפועל? תל אביב היא עיר שיכולה להציע למטיילים יוקרתיים חופשות בהתאמה אישית, לא פחות מזה. כידוע, תל אביב היא עיר אשר תלויה בעיקרה על תיירים זרים וכלכלת העיר ברובה נתמכת בתיירים אלו. אמנם זה מרגיש כמו היסטוריה עתיקה, אבל לפני מגפת הקורונה, תל אביב ראתה עלייה במספר התיירים המבקרים בה. ראו זאת במסגרות אירועים כמו האירוויזיון או מצעד הגאווה. שמה של תל אביב הלך לפניה כעיר בילוי, אוכל ועוד.

תל אביב: יעד תיירותי מוביל עבור איחוד האמירויות?

במרץ 2020, בגיבוי מגפת קוביד-19, השערים נסגרו, מה שהוביל לכך שכניסת התיירים הופסקה, בתי המלון בעיר נותרו יתומים מכל זכר, וההכנסות מענף התיירות ירדו בהתאם. הניסיונות לעודד תיירות פנים לא ממש הצליחו להסוות את המחסור בתיירים זרים בעיר הגדולה שלפתע נעשתה שוממת.

בחודש שעבר נפתחו מחדש שערי המדינה, גם לתיירים, שהחלו לבקר שוב בישראל ולפקוד אותה בהמוניהם, כאשר ישראל הייתה אחת מהחלוצות שנהפכה למדינה ירוקה. סקר של העירייה על תעשיית התיירות של איחוד האמירויות העלה כי, בערך 4 מיליון אזרחים באיחוד האמירויות יוצאים לשתי חופשות משפחתיות בשנה.

כמה משפחה מהאיחוד מוציאה במהלך חופשה משפחתית?

ההוצאה הממוצעת על חופשות משפחתיות למבקרים מאיחוד האמירויות, עשויה להגיע ל-$20,000 למשפחה. בחופשה קצרה, משפחה ממוצעת יכולה להוציא כ-5,000 דולר. ההבטחה של תל אביב היא לספק מלונות חמישה כוכבים, שירות לדוגמא, ירידי אוכל ומרכזי מסחר, חופי ים ועוד.

התיירים יוכלו לקבל נהג פרטי שייקח אותם לסיורים בירושלים, חיפה, עכו וים המלח, על פי הצעת העירייה בתל אביב. כ-120,000 תיירים מוסלמים ביקרו בישראל בשנים האחרונות, והעיריה צופה שתחום התיירות הזה עתיד להמשיך לצמוח..

 שיווק תל אביב כיעד תיירות הוא משימה קלה יחסית, כאשר העיר הזו נמצאת רחוקה מקונפליקטים וממתחים גיאופוליטיים. תל אביב משדרת ליברליות וקידמה, בעוד שבעירייה מאמינים שתושבי האמירויות מזדהים עם המטבח והתרבות העשירים של העיר. מה שגם בעירייה מבינים הוא ,שתיירי איחוד האמירויות הערביות מצפים לרמה גבוהה של שירות וניקיון בבתי מלון ובכלל. לאחר הבנה זו, כל מה שנשאר עכשיו זה להכניס אותם בהמוניהם.

תמונה – Frankris / Shutterstock.com

דילוג לתוכן