קיץ בתל אביב – הנוער יהנה משלל פעילויות ייחודיות ומשמעותיות

כבכל שנה, בעיריית תל אביב מודעים לכך שחודשי הקיץ הם תקופה קריטית ומשמעותית גם לתושביה הצעירים של העיר. ימי הקיץ הארוכים מעניקים לבני הנוער תקופה יפה של חופש מבית הספר והזדמנות לחוות חוויות מהנות, מבגרות ומשמעותיות, ועם זאת, עבור בני נוער רבים, הקיץ יכולה להיות תקופה בודדה וקשה.

כדי להתמודד עם אתגרי החופש הגדול וכדי להעניק לבני הנוער אפשרות לחוות קיץ משמעותי ומהנה, יצרו במנהל החינוך בעירייה שלל פעילויות קיץ מגוונות בהשקעה של מיליוני שקלים.

היוזמה, כפי שהיא נראית כיום, קיימת מזה שלוש שנים והיא מוכיחה את עצמה כאפקטיבית ומבוקשת בקרב בני ובנות הנוער. הפעילויות המגוונות מותאמות לגיל הנערות והנערים ומציעה להם מגוון רחב של אפשרויות, כך שכולם וכולן יוכלו למצוא עצמן בפעילויות.

סאמר סקול ומחנות קיץ: דגש על התפתחות אישית וחברתית

– לבני נוער מסיימי כיתות ו', ז' וח' תתקיים תכנית "סאמר סקול". התכנית תפעל בחטיבות הביניים העירוניות בשבועיים הראשונים של החופש הגדול (יולי).

– לבני נוער שסיימו כיתה ח' יתקיים "קאמפ תל אביב-יפו". המחנה, בהפעלת קימאמה, הוא מחנה ייחודי ויוצא דופן שיימשך עשרה ימים. הוא יתקיים במהלך כל החופש הגדול בארבעה מחזורים וצפויים להשתתף בו כאלף תלמידות ותלמידים מכל בתי הספר העירוניים בעיר.

ייחודיות המחנה נעוצה בכך שבני הנוער יתבקשו להתנתק מהמסכים (כתנאי להשתתפות) על מנת לחוות שלל חוויות בשפה האנגלית והעברית. המחנה כולו נועד לעודד את בני הנוער ליצור קשרים חברתיים משמעותיים, לחזק את הביטחון העצמי ואת תחושת המסוגלות האישית ולהעניק לבני הנוער יכולת וכלים מעשיים להתמודד במצבים חברתיים שונים. המחנה יתקיים מחוץ לגבולות העיר ויכלול לינה.

– בוגרי כיתה ט' יוכלו ליהנות ממחנה "רוג'ום". המחנה, המופעל על ידי ארגון 5 אצבעות, הוא מחנה ייחודי שיתקיים לאורך חמישה ימים. גם הוא יפעל בכמה מחזורים במהלך חופשת הקיץ כולה וצפויים לקחת בו חלק כ-400 תלמידות ותלמידים מבתי הספר בעיר. מטרת המחנה: לאפשר לבני הנוער חווית קיץ ייחודית ומשמעותית.

חמשת הימים יתמקדו בתהליך אישי וקבוצתי שיעברו כל אחד ואחת מהמשתתפים. ממש כמו אבני הרוג'ום המונחות אחת על גבי השניה ותלויות אחת בשניה, כך גם המטרות המרכזיות של המחנה הייחודי הזה: יצירת תחושת מסוגלות, השפעה חברתית ותחושת שייכות בקרב המשתתפים והמשתתפות הצעירים. גם מחנה "רוג'ום" יתקיים מחוץ לעיר ויכלול לינה.

    כתיבת תגובה

    האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

    דילוג לתוכן