תרומת זרע – איך זה עובד?

כאשר מדובר על תרומה של זרע ניתן לומר באופן חד משמעי שהיא נעשית בעיקר בשביל צורכי פוריות. לרוב היא תהיה מיועדת לנשים אשר זקוקות לזרע שלא מבני הזוג שלהן מסיבות רפואיות שונות או לנשים אשר אין להן בכלל בן זוג.

רעיון התרומה הוא שהגבר תורם את הזרע שלו שנשמר בבנק הזרע ובתמורה לכך מקבל על זה תשלום מכובד. המנות של הזרע עוברות בדיקות מקיפות ומקדימות בשביל מניעת העברה של מחלות. אישה או בני זוג אשר מעוניינים בקבלה של תרומת זרע נדרשים לגשת אל בנק הזרע אשר קיבל הכרה ממשרד הבריאות.

קיימים מספר רב של בנקי זרע שהם ציבוריים אשר פועלים במסגרת בתי החולים ובנקי הזרע העצמאיים. תרומת הזרע כמובן אנונימית. התורם זרע לא יודע את הזהות של מקבלות או מקבלי הזרע שלו.

גברים שמתאימים להיות תורמי זרע ותהליך המיון

תורם זרע הינו בעל אחריות והבנה רבה על המעשים שלו. איך ורק רווקים, לא אנשים נשואים לא גרושים וגם לא אלמנים.  הגיל הרצוי לתרומות זרע הוא בין שמונה עשרה לבין שלושים. מומלץ כאשר אתם הולכים אל תרומת זרע להיות בעלי תעודת בגרות או כמובן תואר אקדמי.

אין שום  הגבלה כאשר שמדובר בדת או מוצא. התורם בעצמן מסכים לשמירה של הדי.אן.איי  בשביל בדיקות עתידיות, אם וכאשר יידרש. התהליך של המיון מתחיל במיון טלפוני. ורק לאחר כך ישנה את הפגישה הראשונה, בשביל הערכה ובדיקה של הזרע. אחרי מספר בדיקות זרע אשר  כוללות הקפאה והפשרה, יחליטו צוות המעבדה האם הזרע של התורם מתאים מבחינה איכותית.

לאחר מכן יש את הראיון האישי עם מנהל בנק הזרע, הוא יישאל אותכם לגבי היסטוריה רפואית, אישית ומשפחתית ובכללי על הרקע חברתי שלכם, בדיקות גופניות ובדיקות דם.

לאחר הקבלה של התוצאות של המעבדה, בישיבה של כלל חברי הצוות, המזכירות והצוות הרפואי, מתבצעת הערכה של התורם אשר כוללת, מהימנות ואמינות, המצב הבריאותי, התכונות שלו והמראה, הזמינות והתאמה שלו כתורם מהבחינה של איכות של הזרע.

מידע נוסף

התורם ייתן דגימה של זרע בכלי סטרילי, הדגימה תישלח לבדיקות מקיפות אשר קובעות את האיכות בתאי הזרע אשר כוללות בדיקה של כמות מספר תאי הזרע, התנועתיות וחיות תאי הזרע וכן בנוסף גם את המבנה של התאים. בנוסף, כפי שכתוב התורם יהיה חייב לעבור שלל בדיקות רפואיות אשר כוללות בדיקת דם לשלילת איידס ומחלות מין נוספות, נשאות להפטיטיס בי וגם לסי ולפעמים גם עוד בדיקות נוספות.

כיום יותר בנקי זרע עושים בדיקות גנטיות לתורם הזרע בשביל להבטיח את הבריאות של הילד. הכמות של ההשקעה בשביל התורם היא בסך של כמה אלפי שקלים ועל בנקי הזרע להיות בטוחים מאוד באמינות של התורם. אם ותורם הזרע נמצא כמתאים, בנק הזרע משלם בשביל כל תרומה סכום של כשלושת מאות שקלים.

קרדיט תמונה FREEPIK

דילוג לתוכן