אדם נהרג מהתקפת כריש במצרים

דבר ראשון תרגעו, זה לא קרה בחוף פרישמן. האירוע התרחש בשבוע שעבר במצרים, סמוך לאחד הריזורטים שלחופי הים האדום באזור "הורגהאדה".

אם חשבתם לנסוע לבלות בסיני הקיץ הזה, לצד דאגות מאל קאידה או ארגוני טרור אחרים המתבססים בחצי האי סיני, עכשיו אולי תחששו מאיום חדש.

סיני תמיד היה מקום אשר משך את התיירים הישראלים. אך מה שהיה פעם מקום לחופשות זולות בחושות, הוא היום אזור תיירותי מפותח המושך תיירים מכל העולם.

סיני הפכה להיות הריביירה המצרית, בה ישנם בתי מלון יוקרתיים ושפע של פעילויות לתיירים. הדאגה המרכזית של ממשלת מצרים, כמו גם התיירים המגיעים לשם, היא החשש מארגוני טרור. אך לפעמים הסכנות יכולות להגיע מכיוון לא צפוי.

על פי הדיווחים, אזרח רוסי בן 24 הותקף על ידי כריש. התקפה שהסתיימה במותו של התייר. הרשויות במצרים פתחו בחקירת התקרית, והורו לכל הגורמים הרלוונטיים לנקוט בכל אמצעי הזהירות על מנת למנוע הישנות אירועים שכאלו. למרות שלא הבהירו אילו אמצעי זהירות ניתן לנקוט.

למי שלא זוכר, גם בקיץ שעבר התרחשו שתי תקיפות כריש קטלניות בסיני. במה שהוגדר כצירוף מקרים חריג, שתי התקיפות התרחשו במהלך יממה אחת. ואחת מהן תועדה במצלמות, מה שהגביר את לחץ השוחים והצוללים.

הכירו את הכריש הטיגרסי, איימת הצוללנים

על פי הדיווחים מדובר על כריש מסוג כריש טיגרסי. כריש מסוג זה עשוי להגיע לגודל של 5.5 מטר, והוא נמצא במקום השני במספר ההתקפות הקטלניות על בני אדם. המקום הראשון שמור לעמלץ לבן, עוד דג שלא תרצו לפגוש בסביבה.

 אם זה קצת ירגיע אתכם, כריש טיגרסי מעדיף יותר את האוקיינוסים על פני מפרץ ים סוף. אך הוא בהחלט אוהב לשוטט במקומות רדודים, כך שיש סיכוי שיפגוש צוללנים.

מלבד הנטייה לנשנש תיירים, הכריש בדרך כלל מחפש אחר דולפינים, כלבי ים, עופות ימיים, דיונונים ודגים אחרים. לפעמים הוא קצת מתבלבל.

צפירת הרגעה

אם הכנסנו אתכם לחרדות (ככה אנחנו בתקשורת…) המומחים מבקשים להרגיע. התקפות כרישים הן אירוע נדיר, והסיכוי למות מתקיפת כריש הוא נמוך יותר מהסיכוי להיפגע מפגיעת ברק. הבדואים בסיני מוסרים כי הכל ”מכתוב“, כך שאין צורך להיות מודאגים.

מה שבטוח, על מנת לעבור את הקיץ בשלום, ההמלצה שלנו לפני החופשה הבאה בסיני היא להימנע מצפייה בסרט של סטיבן שפילברג משנות השבעים (מלתעות). סרט שבאמת עשה מוניטין רע לכרישים. ובטח לא תרצו לקרוא בויקיפדיה על תקיפת הכרישים בניו ג‘רזי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן