ניתוח אף – טיפים חשובים ל-2022

שוקלים לבצע ניתוח אף קוסמטי? אין ספק שניתוחים קוסמטיים הפכו לטרנד של ממש בשנים האחרונות,

הדבר בולט במיוחד בניתוחי הפנים, מדובר בניתוחים אסתטיים שמשפרים את המראה ומעלים את תחושת הביטחון, בכתבה הבאה נעסוק בנושא בקצרה, נראה מאיפה מתחילים ומה קורה לאחר הניתוח.

מהי מטרתו של ניתוח אף אסתטי?

כאשר מדברים על ניתוח אף אסתטי, חשוב לדעת שמטרתו היא לשפר את המראה של האף, הניתוח לא מטפל בבעיות נשימתיות ובמקרים מסוימים הוא אף עלול להחריף אותן (במקרה שישנן בעיות נשימתיות קודמות).

מטרתו של הניתוח הקוסמטי היא לתת למטופל את האפשרות ליהנות מהמראה שהוא תמיד רצה, זאת יכולה להיות הגדלה או הקטנה של האף ובמקרים מסוימים עיצוב צורת האף.

חשוב לדעת שבשנים האחרונות אפשר להנות מסימולציות מתקדמות המראות לכם את התוצאה המשוערת לאחר ניתוח האף, מדובר בדרך מעולה שבה תוכלו לדעת אם כדאי לכם לעשות ניתוח אף.

לפני ביצוע ניתוח אף חשוב להבין כיצד נקבע מראה האף

חשוב לדעת שמראה האף נקבע בעיקר על ידי שני גורמים: עצמות האף והסחוסים, הם משפיעים של רוחבו והתלבטותו של האף, כמו כן יש להם השפעה על מידת הסלידה. במהלך ניתוח האף הגורמים האלו עוברים עיצוב מחדש ללא פגיעה בעור החיצוני של האף.

מהו הגיל המתאים לביצוע הניתוח?

בדרך כלל מקובל לבצע ניתוח אף קוסמטי רק מעל גיל 16, הסיבה לכך היא שצריך לחכות לסיום הגדילה. אבל במקרים חריגים בהם נגרמים לילד או לנער בעיות חברתיות, ניתן לבצע את הניתוח מוקדם יותר (באישור פסיכולוגי ובאישור של ההורים).

כיצד לבחור מנתח ביצוע ניתוח אף?

ראשית חשוב לדעת, לא רק כירורגיים פלסטיים מורשים לבצע ניתוחי אף, גם רופאי אף אוזן גרון מורשים על ידי משרד הבריאות לביצוע הניתוחים. עדיף לבחור בכירורג פלסטי המתמחה בניתוחי אף לביצוע הניתוח, הסיבה לכך היא שזהו תחום ההתמחות העיקרי שלי.

כאשר אתם בוחרים את המנתח הפלסטי שלכם, הגורם החשוב ביותר הוא הניסיון – כדאי לכם לבחור במנתח ותיק שביצע כבר מאות ניתוחים, כזה שתוכלו להתרשם מתיק העבודות שלו, כמובן שהעלות תהיה בהתאם. גורם נוסף שכדאי לבדוק הוא המקום שבו מתבצע הניתוח, הדבר בהחלט יכול להשפיע על בחירת המנתח ועל העלויות.

מהן תופעות הלוואי לאחר הניתוח ומהו זמן ההחלמה?

במרבית המקרים המטופלים סובלים מהתופעות הבאות לאחר ניתוח אף:

נפיחות באזור הפנים, תחושת כאב באזור האף, שטפי דם ודימומים קלים מהאף.

במקרים מסוימים הרופאים יחדירו אל האף טמפונים שאותם הם יוציאו לאחר מספר ימים.

חשוב לעקוב אחרי הוראות הרופא המטפל ולהגיע לביקורת בזמן. בכל מקרה חריג כגון דימום מסיבי לאורך זמן,  יש ליצור קשר בצורה מיידית עם הרופא המטפל או לפנות לקבלת טיפול רפואי.

לאחר כ-14 יום, במהלך הביקורת הראשונה מסירים את התפרים ואת הגבס, הנפיחות יורדת לאחר חודשיים,

יהיה ניתן לראות את המראה הסופי של האף לאחר תקופה של בין חצי שנה לשנה.

מהם הסיכונים בניתוח אף?

למרות שמדובר בניתוח קל, ניתוח אף הוא ניתוח המתבצע בהרדמה מלאה, לכן ניתן להגיד שישנם סיכונים לסיבוכים שונים כמו זיהומים, אבל במרבית המקרים הסיכון הוא מזערי. מדובר בניתוח שאורך רק מספר שעות – תוכלו להשתחרר הביתה באותו היום או ביום למחרת לאחר ההתאוששות.

 האם אפשר לבצע ניתוח אף חוזר?

בהחלט ניתן לבצע ניתוח חוזר במקרה שאתם לא מרוצים מהתוצאה, בחלק מהמרפאות הפרטיות אפילו מציעים לכם הנחה על הניתוח החוזר או החזר כספי במקרה שאתם לא מרוצים מהתוצאה.

בהצלחה!

תמונה FREEPIK

דילוג לתוכן