משכנתא הפוכה – כל מה שרציתם לדעת

אתם בני 60+, יש לכם נכס ואתם מעוניינים לקבל כסף במקום לתת אותו? אם ככה, אתם צריכים להכיר את המושג שנקרא "משכנתא הפוכה". כנגד שעבוד הנכס שלכם מול הגורם המלווה, תוכלו לקבל בכל חודש כסף ישירות לעו"ש או לקבל את כל הכסף בפעימה אחת ("במכה אחת").

מהי משכנתא הפוכה? משכנתא הפוכה מאפשרת ללווים ללוות כנגד ההון העצמי שלהם (ביתם או דירתם), ומאפשרת לקבל את הכסף ישירות לעו"ש מהבנק או מהגורם המלווה. במקום שאתם תהיו אלו שמחזירים בכל חודש X סכום כסף לבנק או לגורם המלווה, אתם הם אלו שמקבלים את הכסף. נשמע מזמין?

משכנתא הפוכה עשויה להיות מדויקת לבני 60+ בעלי נכס

במקרים לא מעטים, משכנתא הפוכה עשויה להיות מדויקת במיוחד עבור בני 60+, מאחר שהיא מאפשרת לקבל הלוואות כנגד נכסים. אם הגורם הלווה לא מחזיר את סכום הכסף בעודו בחיים, הגורם המלווה מקבל את זכויות המימוש על הנכס.

במילים קצת שונות, משכנתא הפוכה מאפשרת לגורם המלווה למכור את הנכס אם הגורם הלווה הולך לעולמו. מטבע הדברים, משכנתאות הפוכות עשויות להיות מעולות עבור אנשים בני 60+ שיש להם נכס, אבל אין להם למי להוריש את הנכס שלהם.

משכנתא הפוכה – לקבל כסף במקום לתת אותו

מהם חלק מהמקרים בהם ניתן להשתמש במשכנתא הפוכה? חלקם כוללים כאשר יש לך עלייה בלתי צפויה בהוצאות, כגון חשבונות רפואיים או תיקוני רכב גדולים, שיפוץ נכסים, מטרת הקמת עסק ועוד. דוגמה נוספת היא מקרים בהם אנשים מאבדים את עבודתם וצריכים לשפר את תזרים המזומנים שלהם.

כנגד שעבוד הנכס במסלול משכנתא הפוכה שצמודה למדד, תוכלו לקבל כסף ישירות לעו"ש. אם זה נשמע לכם כמו עסקה טובה, חשוב לזכור שגם יש חסרונות מסוימים. החיסרון העיקרי במשכנתא הפוכה הוא, שאתם למעשה מוסרים את זכויות מימוש ומכירת הנכס שלכם לגורם המלווה. וזו הסיבה לכך שמשכנתאות הפוכות מיועדות לבני 60+, כי הם למעשה לא יצטרכו לדאוג לזכויות הנכס לאחר לכתם מהעולם. מאחר שמשכנתאות ניתנות ל-10-20 שנים ומעלה, משכנתא הפוכה מאפשרת לבעלי בתים להנות מהחזרים חודשיים קבועים שמועברים ישירות לחשבון הבנק שלהם. במקרים רבים, משכנתאות הפוכות יכולות להוות קרש הצלה משמעותי עבור הלווים.

מה עוד כדאי לדעת על משכנתא הפוכה

לאחר שבעל בית צבר הון עצמי בצורה של נכס או ביתו, הוא יכול לקחת משכנתא הפוכה להלוואה שתוחזר רק לאחר לכתו מהעולם, כאשר בד"כ משכנתא הפוכה זמינה רק עבור בתים שנמצאים בבעלות הלווה לפחות חמש שנים. כמו כן, חשוב לזכור שישנן הגבלות על כמה ניתן ללוות במסגרת משכנתא מסוג זה.

בפועל, משכנתא הפוכה מאפשרת ללווים ללוות כנגד שווי ביתם מבלי שיאלצו למכור אותו. בדרך זו, לווים יכולים לחיות את שנות הזהב שלהם מבלי להיות עמוסים בתשלומים או דאגות לגבי איך לכסות את העלויות השונות במקרי חירום למיניהם.

נצלו את הנכס שלכם באמצעות משכנתא הפוכה

משכנתאות הפוכה הן הלוואות המאפשרות ללווים לנצל את ההון העצמי הביתי שלהם. זו היא סוג של הלוואה המאפשרת ללווים לגשת להון העצמי של ביתם, על מנת להשלים מחיה לפנסיה או צרכים פיננסיים אחרים על ידי הלוואות כנגד ערך ביתם.

משכנתא הפוכה היא סוג של הלוואת כנגד שעבוד דירות ונכסים, שנועדה לסייע לבעלי בתים לייצר הכנסה נוספת ולהפחית את החובות שלהם בעת גיל הפרישה. במובן זה, משכנתא הפוכה מאפשרת לך להשתמש בהון העצמי של הבית שלך כמזומן. זה יכול לשמש עבור הוצאות מחיה נוספות, פירעון חוב, או מימון הפרישה שלך, הקמת עסק בגיל הפרישה ועוד. זה מומלץ בדרך כלל לאנשים מעל גיל 60 שהם בפנסיה, ואין להם מקור הכנסה אחר מלבד תוכנית הפנסיה שלהם וקצבאות הביטוח הלאומי.

נצלו בחוכמה את הנכס שברשותכם!

נשמע לכם כמו מסלול שעשוי להתאים לכם? אנו מזמינים אתכם לקבל את כל המידע שצריך בנושא משכנתאות הפוכות. בקרו כעת בפורטל "משכנתא הפוכה", קבלו את הפרטים הרלוונטיים לכם ונצלו בחוכמה את הנכס שברשותכם!

דילוג לתוכן