משכנתא הפוכה – פתרונות מימון למבוגרים (משכנתא למבוגרים)

משכנתא למבוגרים

במשכנתא הפוכה, הבית בו אתם גרים משמש כבטוחה להלוואה. ההלוואה היא לרוב למספר שנים ועד לפטירת האדם, כאשר הכסף מועבר ישירות לעו"ש מדי חודש (או בפעימה אחת) כנגד שעבוד הנכס. בואו לקרוא עוד על הכלי הפיננסי היעיל של בני גילאי 60+.

במשכנתא הפוכה או משכנתא פנסיונית, ערך הבית שלכם משמש כבטוחה להלוואה. בהתחשב ביוקר המחייה בישראל, אנשים רבים בוחרים להשתמש בבתיהם כדרך לייצר הכנסה נוספת במהלך שנות הפרישה שלהם. והם יכולים לעשות זאת על ידי לקיחת משכנתא הפוכה (משכנתא למבוגרים) או משכנתא פנסיונית, משכנתאות לבני הגיל השלישי וכו'.

מה מסלולי משכנתאות הפוכות מציעים ומאפשרים לנו?

באמצעות מסלולים אלו, האנשים המבוגרים יכולים להבטיח את שימור ושיפור איכות החיים בזמן הפרישה. חולמים לטייל בעולם אבל חסרים לכם משאבים כלכליים? רוצים לבצע שיפוץ בנכס שלכם? מעוניינים לעזור לילדים באירוע החתונה, בלימודים או לסייע להם ברכישת נכס בעצמם? בכל מהקרים האלו ורבים נוספים, משכנתא הפוכה יכולה להיות מדויקת מאוד לצרכים שלכם.

משכנתא הפוכה היא מוצר פיננסי לכל דבר ועניין, אולי אפילו אחד מהכליפ הפיננסיים הכי חכמים שהמדינה מציעה ולעיתים מסבסדת. הכלי הפיננסי הזה מוצע כהלוואה לבעלי בתים בתמורה לשעבוד על הבית. בגיל פרישה, הלוואות אלו יכולות לסייע לקשישים לשמור על אורח חייהם ולשמור על ביתם, או לחילופין – להחליט שהם עוברים לדיור מוגן איכותי ופרטי.

שמרו על רכושכם, אורח החיים שלכם ותהנו מגיל הפרישה

משכנתא הפוכה עוזרת לקשישים לשמור על אורח חייהם ולשמור על רכושם בו זמנית. המסלולים האלו גם מאפשרים לקשישים להנות מפתרון המתמקד במבוגרים, מכיוון שהם מאפשרים לאנשים לא רק להישאר בביתם. מעבר לכך, מסלולי משכנתא הפוכה מאפשרים גם לענות על צרכים אחרים כמו בריאות, חינוך או נסיעות בזמן שהאנשים הלווים עדיין מסוגלים ורוצים ליהנות מהחיים.

בגיל פרישה, רוב האנשים מצפים שיהיה להם מספיק כסף כדי שיוכלו ליהנות מבלי לדאוג לשום דבר אחר. משכנתאות הפוכה מספקות הזדמנות זו על ידי מתן ביטחון פיננסי עבור בני גילאי 60+ בד"כ. משכנתא הפוכה, המכונה גם "הלוואות לגיל השלישי" נועדו לאפשר לאנשים לנצל את החיסכון הפנסיוני שלהם ולכסות את הוצאות המחיה. ומאחר שיוקר המחייה בישראל אינו נמוך, משכנתאות הפוכות עשויות להיות בדיוק מה שפנסיונרים צריכים.

על ידי מי מוצעות משכנתאות הפוכות?

כשם שמשכנתא רגילה ניתנת על ידי גורמים בנקאיים וגורמים חוץ בנקאיים, ככה גם רלוונטי לגבי משכנתא הפוכה. משכנתאות הפוכה מוצעות על ידי בנקים ומלווי משכנתאות פרטיים (כמו למשל בתי השקעות וספקי אשראי אחרים). אך יחד עם זאת, ניתן לקבל אותן גם ממוסדות פיננסיים אחרים כגון איגודי אשראי או חברות ביטוח.

כשאתם בפנסיה, אולי נראה שיש לך הרבה זמן פנוי לבלות עם הנכדים שלכם או לטייל בעולם, אבל תוך זמן קצר תגלו שגיל הפרישה כרוך בהתפשרות כלכלית מסוימת. מדוע? מכיוון שבדרך כלל יכולת ה-התכלכלות של אנשים יורדת במהלך גילאי הפרישה. אז אם אתם מעוניינים לשמר את איכות החיים שלכם בגיל הפנסיה, ולהנות מכסף שמועבר אליכם ישירות לעו"ש בכל חודש או בפעימה אחת, משכנתא הפוכה יכולה להיות בדיוק מה שאתם צריכים. רוצים לבלות את כל הזמן שלכם בטיולים בעולם? תוודאו שזה יקרה באמצעות המשכנתא ההפוכה.

משכנתא הפוכה מאפשרת לצאת לפנסיה בראש שקט

משכנתאות הפוכות ומשכנתאות לפנסיה מספקות דרך לגשת להון העצמי הביתי שלכם, מבלי לקחת הלוואה או לנצל את כספי הפרישה שלכם. הן יכולות להיות כלי פיננסי נהדר עבור פנסיונרים שצריכים לנצל את הנכס שלהם כדי להשלים את ההכנסה שהם מקבלים מהחסכונות שלהם.

משכנתא הפוכה ומשכנתאות לפנסיה הן שני סוגי הלוואות המוצעות לאנשים כהשלמה להכנסה מהפנסיה. עם העלייה בתוחלת החיים ועם העלייה ביוקר המחייה, אין זה נדיר שאנשים יוצאים לפנסיה בגיל מבוגר יותר. אז אם כך, קבלו יתרון נוסף של משכנתא הפוכה (משכנתא למבוגרים). אם אתם לא מעוניינים לעבוד מעבר לגיל הפנסיה, משכנתא הפוכה תאפשר לכם לצאת לפרישה ולהנות מהחיים. במקום להמשיך לעבוד כדי להתפרנס, ניתן לקחת משכנתא הפוכה ולהנות מכסף שמופקד אצלכם בעו"ש בכל חודש או בפעימה אחת ("ב"מכה אחת").

דילוג לתוכן