ימי שלישי בשלייקעס: שמים זרקור על הגיל השלישי

תוחלת החיים שהתארכה ואיכות החיים שעלתה בישראל ובכל העולם המערבי יצרה מציאות חדשה בתחום הזקנה.

אנשים רבים, המוגדרים ברמה הפורמלית כזקנים או אזרחים ותיקים, חיים שנים רבות ונהנים מעשורים שלמים של חיים תוססים וחיוניים.

רבים מה"זקנים" של ימינו נהנים מתקופת חיים ארוכה בה הם עדיין מחפשים דרכים לחיות בהנאה, להגשים את עצמם, להיות משמעותיים וחיוניים. תקופת הפנסיה היא תקופה מצוינת עבור רבים להשקיע בעצמם, לפתח תחביבים, להתפנות למשפחה, להתחיל מערכת יחסים זוגית חדשה, לטפל בגוף ובנפש, ליצור לעצמם קריירה שניה ועוד.

"שלישי בשלייקעס", או בשמה העדכני "שלישי בשלייקעס פלוס", היא יוזמה שנוצרה בדיוק מתוך ההבנה כי הזמנים משתנים וכי ה"זקנים" של היום מחפשים לחיות את החיים "במקסימום".

מטרת היוזמה היא להעניק לבני ובנות גיל זה הטבות והנחות ולאפשר להם ליהנות מחיי תרבות עשירים. מדובר ביוזמה של המשרד לשוויון חברתי משנת 2014 שמטרתה לעודד את אזרחים הוותיקים לצאת, לבלות וליהנות מתרבות בימי שלישי.

בהמשך הפך המיזם למועדון הטבות של ממש, שפועל לא רק בימי שלישי ונותן לחברים הטבות ושירותים צרכניים בכל ימות השבוע.

המיזם הוקם כדי להקל על בני גיל זה להשתלב במרקם התרבותי בישראל וכדי ליצור מודעות ציבורית לבני גיל זה. רבות מהפעילויות שמציע שלישי בשלייקעס מציעות פעילות רב דורית, שמפגישה בין צעירים למבוגרים ותורמת ליצירת המודעות והרגישות החברתית. כך ניתן למדל, לרכוש כרטיסים לקולנוע ל"יום הנכד" במחיר של 10 שקלים לזקן ולנכדו.

את ההטבה זכאים לקבל כל מי שמוגדרים על ידי המדינה כאזרחים ותיקים, כלומר, גבר או אישה שהגיעו לגיל הפרישה (67 ומעלה אצל גברים ו-62 ומעלה אצל נשים).

כדי ליהנות מההטבות של שלישי בשלייקעס יש להירשם באתר הייעודי.

המועדון מנוהל ומופעל על ידי חברת "דולצ'ה ויטה", בליווי המשרד לשוויון חברתי ובשיתוף פעולה עם בעלי עסקים, מוסדות תרבות ועוד שמציעים הנחות של עשרות אחוזים בתחומי התרבות והפנאי: אתרי מורשת, קולנוע, הצגות, מוזיאונים ועוד.

עוד מוצעים במסגרת המיזם אירועים ייחודים המופקים במיוחד עבור האזרחים הוותיקים: פסטיבלים בטבריה ובירושלים בהם ניתן להנות ממופעי תרבות, סדנאות, הרצאות ועוד.

הפסטיבלים הללו מותאמים במיוחד לבני הגיל השלישי וזולים בהרבה מפסטיבלים דומים אחרים.

את רשימת ההטבות המלאה ניתן למצוא באתר הייעודי של המועדון, לאחר הרשמה ומילוי הפרטים האישיים וטופס רישום. יש להקפיד על מילוי מדוייק של הפרטים, שכן, חלק מההטבות מותאמות באופן אישי לחבר ולחברה במועדון. מידע נוסף ניתן למצוא גם בעמוד הפייסבוק של המיזם.

דילוג לתוכן