מחיר בדיקת OCT עיניים – טומוגרפיה קוהרנטית אופטית, כמה עולה בדיקת OCT פרטית?

מחיר בדיקת OCT עיניים

בדיקת OCT פרטית בדרך כלל ניתנת כשירות חינמי לפני ייעוץ \ מעקב מחלה אצל רופא עיניים מומחה רשתית פרטי. רופא העיניים מבצע בדיקות כולל בדיקת OCT ולאחר מכן נותן ייעוץ להמשך טיפול או מעקב וזה עולה כ1,000 ש"ח אצל מומחה רשתית פרטי.

בדיקת OCT פרטית

בדיקת OCT פרטית נעשית על ידי רופאים פרטיים שלעיתים גם עובדים עם קופות החולים השונות אך לפעמים גם לא. המחיר של בדיקת וייעוץ לצורכי מעקב או החלטות לגבי המשך טיפול הוא כ-1,000 ש"ח אצל מומחה רשתית פרטי.

לתיאום פגישה
בנושא 
בדיקת OCT
עם מומחה רשתית

0587977550

ניתן ליצור קשר גם בוואטסאפ

מה זה בדיקת OCT (Optical coherence tomography)?

טומוגרפיה קוהרנטית אופטית (OCT) היא בדיקת הדמיה לא פולשנית שמאפשרת לרופא העיניים לבחון את שכבות הרשתית השונות, למפות אותן ואף למדוד את עובי כל אחת מהשכבות. הבדיקה מספקת תמונה צבעונית תלת ממדית המעניקה יכולת לאבחן מצבים שונים בשלבים מוקדמים , אפילו לפני שהחלו לפתח סימפטומים.

OCT היא בדיקה נפוצה המשמשת בבדיקות עיניים תקופתיות באופן רוטיני או לצורך מעקב כאשר המטופל הינו בעל גורמי סיכון לפיתוח מחלות עיניים שונות. הבדיקה מאפשרת כלי לאבחון וניטור מחלות רשתית שונות, בניהן ניוון מקולרי הקשור לגיל (AMD) , בצקת מקולרית, רטינופתיה סוכרתית, חור מקולרי, היפרדות זגוגית, היפרדות רשתית ועוד.

איך הבדיקה מתבצעת?

בדיקת OCT משתמשת בגלי אור לצורך צילום תמונות ברזולוציה גבוהה של הרשתית, כפי שמכשיר האולטרסאונד משתמש בגלי קול. ברוב המקרים רופא העיניים נעזר בטיפות להרחבת אישונים טרם הבדיקה על מנת לראות טוב יותר את הרשתית. במהלך הבדיקה יושב המטופל מול סורק הOCT ומניח את הראש על סד כדי לא לזוז.

לאחר מכן, בהנחיית הרופא, יש להביט לתוך עדשת המכונה ובזמן זה המכונה סורקת את העיניים מבלי לגעת בהן. הבדיקה אורכת כמה דקות בלבד ואינה כואבת, אך כי טיפות העיניים להרחבת האישונים עלולות לגרום לאי נוחות, לטשטוש ראייה ולהסתנוורות מאורות בוהקים.

על מנת להקל על תופעת הסינוור כדאי להגיע לבדיקה עם משקפי שמש , ובנוסף רצוי להיעזר במלווה שיעזור בהתניידות שכן קיים קושי בנהיגה עד אשר פגה פעילות הטיפות המרחיבות, דבר שצפוי לקחת כמה שעות.

גם אם הבדיקה נעשתה כחלק מבדיקת עיניים שגרתית והייתה ללא ממצאים חריגים היא בעלת ערך שכן היא מהווה קו בסיס בנוגע למצב העיניים של המטופל. בבדיקות OCT עתידיות ניתן יהיה להשוות את מצב העיניים לאורך הזמן וכך להבחין בשינויים מוקדמים, ואם יש צורך בכך להתחיל טיפול בשלב מוקדם .

טיפול מוקדם עשוי להיות קריטי במצבים שונים ולהשפיע מאוד על תוצאותיו ועל ההשלכות על הראייה. דוגמא למצב כזה היא מחלת גלאוקומה ,בה המטופלים צפויים להיות ללא תסמינים עד שלב מאוחר , בו כבר קיים חשש לראייה.

מידע נוסף אודות בדיקת OCT ניתן למצוא בקישור הבא: https://giladrabina.com/oct/

דילוג לתוכן