טיפול סיעודי זמין לכל מי שזקוק לכך, בעזרת גמלת סיעוד

טיפול סיעודי זמין לכל מי שזקוק לכך, בעזרת גמלת סיעוד

לא תמיד קל להגיע למצב סיעודי ולדעת שלא תמיד תוכלו לשלם על הטיפול והעזרה שנדרשים לכם, אולם למרבה המזל גמלת סיעוד מטעם המדינה מסייעת לכם לקבל את מה שנחוץ בכל גיל בעזרתה. זוהי גמלה שאפשר לשלם על טיפול סיעודי או על שירותים שונים ולהחליט בעצמכם מה יכול לשרת אתכם הכי טוב. היום מוצאים מטפלים סיעודיים גם מישראל וגם מטפלים זרים שיכולים לבוא אליכם לכמה שעות או שהם גרים אתכם, ואפשר להשתמש בגמלה זו שניתנת על פי קריטריונים שונים מהמדינה על מנת לשלם את שכר המטפל ולהוסיף אם צריך, או להסתפק בסכום שניתן לכם כדי שתוכלו להשתמש בזה כולו. ההחלטה ניתנת למטופל או למשפחתו שמטפלת בו וממונה על רווחתו ואת הסכומים האלה אפשר לנצל על מנת למצוא מטפל שיתאים לכם ולצרכים שלכם.

התאמת מטפל סיעודי לבד או עם חברת השמה

מטפלים סיעודיים יש בארצנו כבר שנים רבות ונהוג להיעזר במטפלים זרים, אולם יש גם מטפלים ישראלים למי שזה חשוב לו ומעדיך זאת. עם זאת, מטפלים סיעודיים זרים רבים שנמצאים בחברות השמה בתחום זה צוברים שנים רבות של ניסיון והם חיים בישראל מספיק שנים על מנת להכיר את המטופל הישראלי ואת הצרכים שלו ולכן מתאימים לכך לא פחות ממטפלים ישראלים. כדי להעסיק מטפל סיעודי חוקי עם היתר עבודה כל מה שצריך זה להגיש טפסים ולקבל היתר מרשות ההגירה והאוכלוסין ומותר בהחלט להשתמש בגמלת הסיעוד על מנת לממן את השכר של המטפל הזר שלכם. את ההיתר מקבלים גם לאחר שנרשמים בסוכנות יישום והעסקה של מטפלים זרים שמקילה עליכם למצוא את המטפל הזר שמתאים לכם. אין צורך לחשוש ממיומנויות המטפל משום שרק מי שיש לו ניסיון בכך יכול לעבוד בעבודה כזאת וכל מה שנדרש לעשות זה למצוא התאמה וכימיה עם המטפל שתראיינו לעבודה. מועמדים אלה נשלחים על ידי חברת ההשמה לסיעוד בהתייעצות אתכם. 

מה לחפש במטפל סיעודי טוב?

מטפל סיעודי חייב שתהיה לו האישיות שמאפשרת לו לשהות שעות רבות ואם לחיות בביתו של המטופל ולהיות צמוד אליו בכל שעות היממה, מלבד ימי החופשה. בעבודה כזאת הוא חייב לפתח תקשורת טובה עם המטופל ולכן חשוב מאוד שתהיה כימיה טובה בינו לבין המטופל שלו, וקשר טוב עם המשפחה הקרובה. בבית כזה הוא חי ולכן גם צריך להרגיש נוח, יחד עם המשימות שהוא צריך לבצע ולעמוד בהן. חברת השמה תדאג לכם שמטפל סיעודי יידע בדיוק מה עליו לעשות על מנת למלא את תפקידו, ולכן תבחר ותמיין בשבילכם רק מועמדים שיודעים מה לעשות כדי לטפל במטופל סיעודי. מטפלים אלה בעלי ניסיון ויש להם היתרי עבודה חוקיים במדינת ישראל, כך שאין צורך לחשוש מכך שהם לא חוקיים וייעלמו יום אחד. המדינה מעניקה גמלת סיעוד לאזרחים תושבי ישראל על פי כמה קריטריונים כמו מבחן הכנסה ומבחן התלות בזולת שעוברים בוועדות בביטוח הלאומי. לפי זה קובעים את מידת הנזקקות של האדם ואת גובה גמלת סיעוד שלו, ואתם יכולים לחלק את הגמלה בין המטפל לבין שאר הציוד שתזדקקו לו.

קרדיט תמונה Shutterstock

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן