מגפון – 5 דברים שצריך לדעת לפני שקונים מגפון כריזה

עומדים לפני רכישה של מגפון כריזה? יש היום הרבה דגמים וחברות שונות המייצרות את המוצר הזה, לכל דגם יש את הסגולות שלו ואת המטרות האישיות שלו. לכן, ישנם חמישה דברים שעליכם לדעת לפני שאתם רוכשים מגפון כריזה. 

על מה יש לשים דגש לפני שבוחרים מגפון כריזה?

יש הרבה שוני בין דגם לדגם, אבל הבסיס של מגפון הכריזה הוא די דומה. עליכם לבחון היטב את השימוש שלכם במוצר לפני שאתם בוחרים אותו, הדברים שהכי חשוב לשים עליהם דגש הם:

  • עוצמת וואט – במפרט הטכני רשום לכם מהי עוצמת הוואט של מגפון הכריזה, עוצמת הוואט היא לא המשפיע העיקרי על עוצמת המגפון, אלא גם המקום בו אתם נמצאים. אם אתם נעזרים במגפון הכריזה במקומות הומי אדם ובמקומות פתוחים אתם צריכים מגפון מאוד עוצמתי, המגפון העוצמתי ביותר שייך לחברת Proxtone והוא בעל 200 וואט. אם השימוש שלכם הוא יותר רגוע, יש לכם מגוון מגפונים, החל ממיני מגפון בעל 5 וואט ועד 30 ו 40 וואט ויותר.
  • נוחות – כל מגפון הוא בעל ידית אחיזה שונה, שימו לב שידית המגע נוחה לכם, כך תהיו מסוגלים להשתמש במגפון לאורך זמן ממושך מבלי להרגיש אי נוחות. בחלק מהדגמים יש גם כתפית לזמנים בהם אתם לא משתמשים במגפון – בדרך זאת תוכלו לתלות את המגפון על הכתף שלכם. 
  • משקל – גם כאשר אתם בוחרים מגפון עוצמתי, אם לא תוכלו לאחוז אותו לזמן ממושך הוא לא יהיה יעיל. תתפלאו, אבל גם המגפון העוצמתי ביותר והחדיש ביותר לא שוקל יותר מק"ג אחד! המשקל משתנה מדגם לדגם, גם אם המגפון נראה לכם קטן בצורה חיצונית, בדקו היטב את המשקל שלו ועוד כאשר אתם בחנות נסו לבדוק האם הוא המוצר איתו תוכלו לממש את הרצון שלכם.
  • אפקטים – היתרון במגפונים החדשים בניגוד לישנים הוא האפקטים אותם החברות הוסיפו למוצרים. כיום, במגפונים החדשים יש אפקטים שונים כמו אזעקת סירנה ואפשרויות הקלטה שונות, כמו כן אפשר לחבר את המגפון לסטנד ועוד… בדקו אילו אפקטים יוכלו לעזור לכם לממש את הציפייה שלכם מהמכשיר עצמו. 
  • האם המחיר משתלם – יש היום המון מקומות שמציעים לכם מגפונים שונים. מגפון במחיר משתלם הוא לאו דווקא מחיר נמוך, את זה יש לזכור היטב. עליכם לדעת לפני שאתם קונים מגפון כריזה שיש הרבה חיקויים בשוק… אם אתם רוצים להיות בטוחים במה שאתם רוכשים, עליכם לרכוש את המוצר אך ורק ממקום שמתמחה במוצרי סאונד והגברה. אם המחירים גבוהים מדי, פנו לחנות סאונד והגברה שהיא גם יבואן רשמי של המוצרים שלה, בדרך זאת אתם תקבלו מחירים של יבואן שהם המשתלמים ביותר.

האם לחברה ממנה אנו רוכשים את המגפון יש השפעה על טיב המוצר?

התשובה היא כן. יש היום הרבה חברות סיניות וחברות שאינן מוכרות כלל לקהל הרחב המציעות לנו מגפונים ומוצרי הגברה שונים. לרוב, המוצרים האלה יופיעו בחנויות שאינן מקצועיות. יש להימנע מרכישת מוצרים כאלה, לרוב האיכות שלהם ירודה והבלאי מאוד גבוה. כדי להיות בטוחים שאתם רוכשים מחברה מקצועית, הגיעו לחנות המתמחה במוצרי כריזה והגברה. במקומות כאלה כל החברות המופיעות על המדפים, בין אם הן מוכרות לכם ובין אם לא, הינן בעלות המתמחות ואישור לשיווק מוצרי כריזה.

מסקנות

לעיתים נראה לנו שאין השפעה רצינית על מוצרי ציוד ההגברה אותם אנו קונים, מספיק לנו להסתכל על כמה תגובות בפייסבוק ואתר כדי לבחור את הדגם המתאים לנו. כאשר מדובר על מוצרי כריזה יש לקחת בחשבון הרבה דברים שרוב האנשים שוכחים… אריזה יפה לא עושה את העבודה… שימו לב שאתם נכנסים לפרטים הקטנים, גם אם המוצר אינו יקר עדיין אתם רוצים שהכסף שלכם יושקע בצורה נכונה. זכרו, רכישה של מוצרים מקצועיים מצריכה ממנו להגיע לחנות מקצועית.

דילוג לתוכן