מסעדת בשרים בדרך לדרום

כאשר אתם מגיעים לאזור הדרום בטיול או ביקור משפחתי, אפילו בדרך לאילת ואתם רעבים, ממש על כביש 6 ישנה מסעדת בשרים מצטיינת שעליה אמליץ במאמר הבא. פרה פרה היא מסעדת בשרים מומלצת מאוד, היא נמצאת 10 דקות מכביש 6 לכיוון גדרה, המסעדה מומלצת לחובבי הבשר שבדרכם לדרום.

 מסעדת פרה פרה מתמחה בבקר שגדל במרעים מקומיים ברמת הגולן, הבקר מגיע לקצבים המקצועיים שמקצבים אותו ומיישנים אותו לאחר מכן. פרה פרה מאופיינת בעיצוב כפרי וחמים, מנות מוקפדות שגונבות את ההצגה והמסעדה מקפידה מאוד על ניקיון. המסעדה חרטה על דגלה לעבוד עם הספקים הטובים והמקצועיים ביותר, אלו מספקים להם את חומרי הגלם באיכות הגבוהה ביותר. תפריט המקום כולל מגוון רחב מאוד של מנות ממנות הדגל שהם הנתחים המיושנים עם העצם לצד מנות ראשונות ועיקריות על טהרת הבשר, יש גם קינוחים וכמובן בר אלכוהול עשיר.

יישון בשר

יישון בשר הוא תהליך קריטי בטיפול בבשר, בנתחים יקרים ונחשבים במיוחד. יישון בשר הוא תהליך בו הנתחים נשמרים בטמפרטורה של בין 0 ל 4 מעלות לתקופת זמן מסוימת (בדרך כלל בין 20 יום ל 60 יום), התהליך גורם לאנזימים בבשר לפרק חלבונים, כך בעצם להפוך את הבשר לרך יותר ובעל טעמים חזקים יותר. חובבי בשר מושבעים בוודאי מכירים את המושג הזה, חלקם אפילו עושים זאת בבית במקרר הפרטי או במקרר ייעודי.

לאחר שהבנו מה הוא יישון בשר נבין כיצד הוא קורה, הבשר הוא בעצם חלבונים המרכיבים את השרירים, החלבונים העיקריים בבשר נקראים "אקטין" ו "מיוזין" , לאחר השחיטה חלבונים אלה מתכווצים, מה שהופך את הבשר קשה יותר, תהליך היישון גורם לפירוק של חלבונים אלה והופך אותו רך יותר.

יישון הבשר מתחלק לשתי שיטות, יישון יבש ויישון רטוב. יישון היבש נקרא כך מפני שהבשר נשאר יבש באוויר הפתוח, כמובן תוך שמירה על טמפרטורה נכונה. בשר ביישון יבש מאבד כחמישית ממשקלו כתוצאה משחרור נוזלים. תהליך היישון היבש מרכז את הטעם של הבשר והופך אותו רך מאוד. יישון רטוב לעומת זאת הוא התהליך הנפוץ יותר כיום, הוא הומצא בשנות ה 60.

יישון יבש הוא תהליך בו הבשר נאטם בשקית וואקום, כך הבשר שומר על הנוזלים שלו, גם השם נובע מכך. תהליך היישון הרטוב מאפשר לאנזימים לעבוד ביעילות מירבית, כך החלבונים בבשר מתפרקים מהר מאוד, לכן גם התהליך נפוץ יותר בעשייה. ההבדל בין התהליכים הוא שיישון רטוב מרכך את הבשר מהר יותר, לעומת זאת היישון הרטוב לא משפיע על טעם הבשר מה שהיישון היבש עושה בהצטיינות. 

לסיכום, יישון בשר הוא תהליך שכל חובב בשר מוכרח להכיר. כל מסעדה העוסקת בתחום הבשר מוכרחת לנצל את השיטה הזאת וליישם אותה, מסעדת פרה פרה בדרך לדרום מנצלת תהליך זה בהצטיינות, היא מגישה אוכל טרי ומוקפד לצד בשרים מיושנים ברמה גבוהה מאוד, לכן אמליץ לבקר שם.

תמונה – FREEPIK

דילוג לתוכן