זמן תל אביב מציג: אטרקציות מקומיות וברים בעיר שכדאי להכיר

אתה לא יכול לקרוא לעצמך תל אביבי עד שלא הכרת את כל הלוקיישנים הכי שווים בעיר, כולל ברים טובים ומסעדות שחובה לבקר בהם ובהן. בואו נדבר על כמה מהן, מה הן האטרקציות הכי שוות בתל אביב? ואילו לוקיישנים שווה להכיר ולצלם? הנה כל המידע לתל אביבי המתחיל.

המדריך לתל אביבי המתחיל חייב לכלול מספר אטרקציות טובות, אבל בהחלט לא רק. למעשה, תל אביב היא עיר שהיא אטרקציה אחת שלמה בפני עצמה. במילים אחרות, אתם לא חייבים למלא את הזמן שלכם באטרקציות בכדי להנעים את זמנכם ועולמכם. אתם יכולים סתם להחליט שאתם יוצאים לטיול בחוץ ולהיתקל בכל מיני סמטאות ממש מגניבות. ואם כבר הזכרנו סמטאות, בואו נתחיל עם סמטת 3361, שממוקמת בשכונת פלורנטין.

זמן תל אביב ממליץ: סיורי גרפיטי בתל אביב, SLUMS ומה שבין לבין

איי יאי יאי, "פלורנטין אהובתי", כמו שרבים וטובים כבר אמרו לפנינו. אין ספק, צריך להיות טיפוס מסוים כדי לגור בשכונה הזו, וזה עוד לפני שדיברנו על שכונת שפירא – שבהחלט מצריכה עוד יותר אופי וסוג טיפוס מסוים. בשכונת פלורנטין אתם תמצאו לא מעט אזורי סלאמז (SLUMS).

אזורי הסלאמז כוללים לא מעט נוף אורבני ייחודי ממש, כולל סמטאות שלמות שמצוירות בציורי גרפיטי. למעשה, ישנו אפילו מושג אשר נקרא תיירות גרפיטי בתל אביב. מגזין זמן תל אביב ממליץ לכם על סדר היום הבא:

המלצה ליום של תיירות גרפיטי בתל אביב ובפלורנטין

אתם קמים יחסית מוקדם בבוקר ומרביצים מיץ תפוזים, לאחר מכן חובשים את הקסדה ועולים על האופניים. אתם מגיעים לסמטת 3361 ושולפים את המצלמה, יש שם דברים ששווה לצלם. סיורי גרפיטי בתל אביב נחשבים אחלה אטרקציה, ובדרך כלל אתם תראו בסמטאות של דרום תל אביב מדריכים אשר מלווים קבוצות תיירים מחו"ל.

לידיעתכם, עיריית תל אביב אפילו מייעדת קירות שלמים בעיר עבור גרפיטי. ולא רק שעיריית תל אביב מייעדת קירות בעיר עבור גרפיטי, היא גם משלמת לאומני גרפיטי בכדי שיבטאו את עצמם על גבי קירות העיר. זהו פרט שלא הרבה אנשים יודעים. במילים אחרות, אם אתם ציירים שמעוניינים לצייר על קירות תל אביב, כדאי לכם לנסות ליצור קשר עם העירייה בת"א ולהציע את היכולות שלכם. יש סיכוי טוב שאפילו ישלמו לכם על זה.

אם כבר אתם בפלורנטין אתם חייבים להיות בפלורנטינה

ועוד טיפ קטן, אם אתם כבר מגיעים לאזור סמטת 3361 בפלורנטין, אנחנו ממליצים על כוס קפה במסעדה שנקראת פלורנטינה. היא נמצאת בדיוק על הפינה של ידידיה פרנקל-אברבנאל. אחלה מסעדה שנמצאת בחוץ, אפשר להנות שם מכוס קפה בשמש (יש גם מיזוג בפנים, כמובן).

זהו לגבי סיורי גרפיטי ותיירות SLUMS בדרום תל אביב. בואו נעבור לרגע למרכז העיר, שם נמצא את בר המסעדה שנקרא "הרצל 16". הרצל 16 הוא בר בלילות, אבל בהחלט אפשר להנות שם מארוחות בוקר מפנקות במהלך היום וגם מארוחות צוהריים. אנחנו ממש ממליצים על הקינוחים במקום הזה, אתם תתענגו על כל ליקוק וליקוק.

סיורים במושבה האמריקנית גרמנית – מבנים משנת 1966!

מעבר לבר הנ"ל, אנחנו נמליץ לכם גם על סיורים באזור הנקרא "המושבה האמריקנית-גרמנית". שימו לב, המושבה הזו היא לא במרכז תל אביב. במושבה האמריקנית-גרמנית אתם תמצאו בתים מרהיבים ומבנים משנת 1966! מדהים. אם אתם צריכים טיפים נוספים, זמן תל אביב ימשיך לעדכן כאן, אז מה שנקרא – STAY TUNED. נשתמע!

דילוג לתוכן