פחות מ-8,000 אומתו כחיוביים לקורונה אתמול בתל אביב וחיפה

גל האומיקרון ממשיך אמנם להיות מורגש בחלק נכבד מרחבי הארץ, אבל בעיר תל אביב ובחיפה המספרים של המאומתים יורדים. מספר החולים הקשים עומד על 560 – פחות ממחצית השיא שנרשם לפני חודש.

כאשר הרוב המכריע של הערים במדינה מרגישות את הירידה במספר הנדבקים בגל האומיקרון, ירושלים עשויה להפוך בקרוב לירוקה, כמו גם תל אביב וחיפה. בינתיים, מקדם ההדבקה המשיך לעלות בצורה מתונה ונשאר על 0.7 ברוב חלקי הארץ, אך הדבר מעיד על כך שהמגפה עדיין קיימת. עם זאת, מתפוגגת אט-אט כנראה. מנתוני משרד הבריאות עולה כי 1,237 חולי קוביד-19 מאושפזים ברחבי הארץ, כאשר 560 מהם במצב קשה.

נתוני מגפת קורונה אומיקרון

התפרצות המגיפה גרמה למותם של 10,218 חולי קורונה בישראל, מתוכם חמישה מתו בימים האחרונים. לפחות 1,223 חולי קוביד-19 מתו בפברואר, לפי משרד הבריאות. המספר צפוי לעלות עוד יותר בשל הזמן המאוחר, לעתים שבועות, בדיווח על מניין הנדבקים ממשרד הבריאות.

ב-10 בפברואר, 75 חולי Covid-19 מתו בכל יום, מספר השווה למספר ההרוגים היומי שנרשם בשיאו של הגל השלישי בינואר 2021. עוד אזורים ירוקים וצהובים נוספו, שכן השכיחות יורדת מדי יום. לפי שעה זו, צבעה של ירושלים הוא צהוב, והעיר עשויה להפוך לירוקה בימים הקרובים. תל אביב וחיפה הפכו לכתומות, וכך גם ראשון לציון, בעוד פתח תקווה ובאר שבע נותרו אדומות.

השטחים הירוקים כוללים:

השטחים הירוקים כוללים את מודיעין עילית, ביתר עילית, כפר מנדא, עראבה, בני ברק, כפר כנא, טמרה, טורעאן, דבוריה, כבול, בענה, אלעד, מג'דל כרום, ירכא ועוד. במקביל, מספר החולים הפעילים המשיך לרדת, לכ-71,000 בסה"כ. למעשה, בכל אזורי הארץ – למעט שניים – ירד מספר החולים הפעילים בהשוואה לשבוע שעבר.

מה בתחום החיסונים?

בתחום החיסונים המספרים נותרים נמוכים. בפברואר, קיבלו 5,626 אנשים את המנה הראשונה של החיסון (בממוצע 201 ליום), לעומת 121,378 בינואר (ממוצע של 3,915 ליום). זו ירידה משמעותית בנכונות של הישראלים להתחסן. בימים האחרונים, קיבלו למעלה מ-330 ישראלים את המנה השלישית של החיסון. בפברואר מדי שנה, מנת הבוסטר ניתנה ל-19,322 אנשים – ממוצע של 690 אנשים ביום.

בסופו של דבר, נתונים מסוימים מראים ירידה לא רק בתחלואה של גל האומיקרון, אלא גם בנכונות הישראלית להתחסן ולקבל את מנות הבוסטר. למען הבריאות והסדר הטוב, יהיה חשוב שכולנו נשמע ונקשיב להוראות הממשלה וגופי הבריאות.

דילוג לתוכן