הסרת משקפיים בלייזר בתל אביב

הסרת משקפיים בלייזר

רבים מאיתנו סובלים מבעיות ראייה וכל אחד מאיתנו מתמודד איתן בדרך אחרת. רוב האנשים פשוט משתמשים במשקפי ראייה אותם הם לוקחים לכל מקום. אחרים עושים שימוש בעדשות מגע אשר גם הן דורשות התעסקות רבה. אך ישנם גם אלו אשר בוחרים בהסרת משקפיים בלייזר, או ליתר דיוק תיקון ראייה בלייזר. אלפי ישראלים מבצעים מידי שנה ניתוחי הסרת משקפיים בלייזר על מנת להיפטר מהמשקפיים ולקבל פתרון נוח לטווח ארוך. ניתוחים לתיקון ראייה בלייזר מתבצעים כבר קרוב ל 40 שנה. הידע והניסיון שנצברו, לצד הטכנולוגיות שהפכו למדויקות ביותר, מאפשרים לנו היום לבצע ניתוחי הסרת משקפיים בלייזר בבטיחות גבוהה מאוד.

הסרת משקפיים בלייזר – שיטות הטיפול

במהלך השנים פותחו שיטות טיפול שונות, כאשר שיטת הטיפול המקובלת היום היא שיטת ה TRANS PRK ושיטת ה Z-LASIK. שתי השיטות מטפלות בקרנית. הקרנית היא למעשה העדשה הטבעית של העין ובה אנו צריכים להתמקד. השיטה הראשונה, שיטת TRANS PRK, "משייפת" את פני השטח של הקרנית ומבצעת את התיקון הדרוש המבטל את הצורך במשקפיים. הניתוח עצמו נעשה ללא מגע יד אדם.

השיטה השנייה שבה משתמשים לצורך הסרת משקפיים בלייזר, Z-LASIK, מורידה שכבה דקה מהקרנית, מבצעת את ה"שיוף" על אותה פרוסת קרנית שהוסרה כאשר היא מחוץ לעין. בסיום השיוף הפרוסה מוחזרת לעין ומודבקת בחזרה לקרנית.

בשיטת TRANS PRK זמן ההתאוששות ארוך יותר מהשיטה השנייה. לאחר הניתוח במשך מספר ימים ישנה תחושת אי נוחות ואף כאב. בימים הראשונים לאחר הניתוח הראייה לקויה, אך היא הולכת ומשתפרת ותוך מספר שבועות מגיעים לתוצאות הרצויות. לעומת זאת, בהסרת משקפיים בלייזר בשיטת ה Z-LASIK, תהליך ההתאוששות הוא מהיר ואין כאבים למעט תחושת אי נוחות קלה. בתוך מספר ימים הראייה מגיעה למצב הרצוי.

בחירת שיטת הטיפול

בחירת שיטת הטיפול היא החלטה של הרופאים. בטרם הניתוח להסרת משקפיים בלייזר מתבצעות בדיקות שונות, אלו הן בדיקות התאמה. במהלך הבדיקות הרופאים בודקים איזו שיטת טיפול היא המתאימה למקרה ואם בכלל. בהחלט ישנם מטופלים אשר אינם מתאימים לביצוע ניתוח הסרת משקפיים בלייזר. מבין השיקולים העיקריים של הרופאים, ניתן להזכיר את עובי הקרנית ומספר המשקפיים.

אם גם אתם מעוניינים בהסרת משקפיים בלייזר, גשו לאחת הקליניקות המוכרות ושם תעברו בדיקת התאמה וגם תוכלו לקבל ייעוץ אישי ומענה לכל השאלות. הרופאים ידריכו אתכם לגבי כל הפרוצדורה של האבחון ובדיקות המעקב אשר נעשות לאחר הניתוח.

דילוג לתוכן