בסגר הכול בסדר? כיצד תל אביבים מתכוננים לסופ"ש ראש השנה

עד לפני מספר חודשים כולנו הכרנו אותה בתור בירה מקסיקנית, אבל בסופ"ש ראש השנה 2020 "קורונה" קיבלה משמעות אחרת לגמרי. כיצד תל אביב מתכוננת לקראת סגר של סוף השבוע בראש השנה 2020? האם אנשים עומדים להסתובב ברחובות ולהתגרות במשטרה? האם נהיה כולנו ממושמעים?

אין ספק, תקופת הקורונה כנראה עומדת להימשך עוד זמן-מה. יחד עם זאת, אנחנו מנסים להיות כמה שפחות מאוימים מכל הנושא, מה שמוביל את חלקנו לנקוט בכל מיני אמצעים לא הכי, איך נגיד, כשרים. בואו נקרא לזה פרצות בחוק. מאחר שעידן הקורונה הוא חדש ועדיין כולנו מנסים להסתגל אליו, כל מיני בעלי עסקים החליטו שהם מנצלים פרצות בחוק. כמו למשל טריק ה-שמ"ק שהוצג לנו אתמול (חמישי) בחדשות הערב. לא מכירים עדיין? בואו נבין איך תל אביב מתכוננת לסגר.

כיצד תל אביב מתכוננת לסגר? האם טריק ה-שמ"ק יתגלה כאפקטיבי?

לא רק בתל אביב, אבל אנחנו נראה את זה בעיקר בעיר הזאת, שהיא עמוסה וגדושה במקומות בילוי, מסעדות וברים. אתם מוזמנים להכיר את טריק ה-שמ"ק, שראינו כיצד הוא עובד בחדשות חמישי בערב, 17.09.2020. הטריק עובד כך – אתם למעשה מגיעים למסעדה ומזמינים את המנה שלכם מדוכן אשר ממוקם במרחק של 7 מטרים מהמסעדה עצמה.

באופן הזה, אתם יכולים להבטיח התנהלות כשרה על פי החוק. אין סיכוי כנראה שמישהו ייתן לכם דו"ח על כך. מדוע הרעיון הזה נולד? מכיוון שבעלי עסקים ביקשו הרשאה לעבוד בצורה של TAKE AWAY, אבל הם נענו בסירוב. לכן, נולד רעיון של שמ"ק – שבע מטרים של שמירת מרחק.

תל אביב מתכוננת לסגר קורונה בראש השנה 2020

אז, כיצד תל אביבים מתכוננים לסגר שיחול כבר היום ביום שישי, ה-18.09.2020? ובכן, חלקנו רכשנו מצרכים והעמסנו את המקרר, במיוחד אם אנחנו יודעים שבת הזוג מגיעה להתארח בסגר הקרוב. בכל זאת, אי אפשר לחיות על קרמבו במשך כמה ימים, אולי אפילו 3 שבועות של סגר. בקיצור, שמ"ק או לא שמ"ק – אנחנו לא עומדים להפסיק לחיות את החיים שלנו.

אנחנו נצא עם הכלב כשצריך, נרד למטה להתאווררות בטווח של 500 מטרים, נעשה ספורט בים והכול בסדר בסגר. בסופו של דבר, כל עוד אתם שומרים על הוראות משרד הבריאות, הסגר לא אמור לאיים עליכם יותר מדי. נכון, הוא פוגע כלכלית ברובנו, אבל הבריאות כאן היא הרבה יותר חשובה.

ראש השנה ב-2020 בהתאם להוראות משרד הבריאות

בימינו אנחנו עדים להתפתחויות בקצב ההדבקה בנגיף הקורונה, וזאת מכיוון שבחודשיים האחרונים כולנו שחררנו מה-סטרס. במילים אחרות, הרפנו את ידינו מההדק. בין אם אתם דוגלים באג'נדה של חיסון העדר, או שמא אתם חרדים לבריאותכם – חובה לזכור שאנחנו בתחילת התקופה הנוכחית הזאת. במילים יותר פשוטות – בתחילתה של תקופה כזאת עדיין אי אפשר באמת לראות קדימה ולהבין מה צופן לנו העתיד.

אנחנו חייבים לשמור על הבריאות כמה שיותר, להימנע מהתקהלויות, ועדיין לחיות את חיינו בצל נגיף הקורונה. בשורה התחתונה, חייהם של ההורים שלנו מוטלים כאן על כף המאזניים. וככה גם רלוונטי לגבי החיים והבריאות של הסבים והסבתות של חלק מאיתנו. אל תזלזלו בהוראות משרד הבריאות, גם אם הן מרגישות לכם מוגזמות. בסופו של יום, כולנו עדיין כאן בתהליך של ניסוי וטעיה, תהליך של למידת הנגיף הנקרא על שם בירה מקסיקנית. עוד שנה נהיה חכמים יותר, ומי יודע, אולי נחגוג את ראש השנה ללא מסיכות ובלי משטרה בכבישים. אמן!

דילוג לתוכן