דברים שחשוב לדעת על הפסקת הריון

דברים שחשוב לדעת על הפסקת הריון

הפסקת הריון היא למעשה פעולה רפואית יזומה שמטרתה העיקרית הינה להפסיק הריון לא רצוי. בשונה מהפלה טבעית אשר מתבצעת באופן עצמאי כתוצאה מפגם כרומוזומלי בעובר, או לחילופין בגין בעיות רפואיות כאלו ואחרות אצל האם. זאת בעוד כי הפסקת הריון מתבצעת לאחר החלטתה של האם לסיום ההריון. עם זאת, למרות העובדה כי התוצאה של הפסקת הריון ושל הפלה טבעית היא הפסקת ההריון, הפלה טבעית היא למעשה פעולה של גוף האם שאין לה שליטה עליו. כמו כן, ההחלטה לביצוע הפסקת הריון עשוי לנבוע משורה רחבה של סיבות שינויים, בין אם מדובר על שיקולים שיניים, סיבות רפואיות וכן הלאה. נוסף על האמור, חשוב להזכיר כי הפלה מלאכותית היא פעולה שעשויה לעורר לא מעט מחלוקות אתיות, אך באותה הנשימה חשוב לזכור כי כל אישה אחראית באופן בלעדי לעצמה, והיא היחידה שמחזיקה באפשרות ההחלטה, על אחת כמה וכמה שמדובר על החלטה כה לא פשוטה. על כן, במטרה לעשות לכם קצת סדר בבלאגן, החלטנו לרכז לכתבה הבאה את כל המידע החשוב שצריך להכיר בנושא. 

מתי ניתן לבצע הפסקת הריון?

ככלל, מהעת בה האם מחליטה להפסיק את ההריון ניתן לבצע הפסקת הריון , אך חשוב לזכור כי ההמלצה המרכזית תהיה לבצע הפסקת הריון מוקדם ככל הניתן, ובמידה ומתאפשר רצוי לפני השבוע ה-12 לתקופת ההריון. עם זאת, חשוב לציין כי הרוב המוחלט של ההפלות מתבצע עד לשבוע ה-13 בתקופת ההריון, וכמעט כולן עד השבוע ה-20. בעת בה ההפלה מתבצעת בשלב מוקדם יותר של תקופת ההריון, כך למעשה התהליך הופך לבטוח ופשוט הרבה יותר. כמו כן, הפלות אשר מתרחשות לאחר 24 שבועות בתקופת ההריון הן נדירות במיוחד, ונחשבות בתור לידה מוקדמת. דבר נוסף שחשוב להכיר מקרוב תהיה העובדה כי ביצוע ההפלה כרוך באישור של ועדה להפסקת הריון, אישור שניתן לקבלו רק בקרב מוסדות רפואיים אשר מוכרים על ידי משרד הבריאות. משכך, לשם ביצוע הפסקת הריון יש לפנות לוועדה העוסקת בהפסקת הריון. 

הריון לאחר הפלה מלאכותית

בכל תרחיש של הפלה, בין אם מדובר על הפלה יזומה ובין אם מדובר על טבעית, חשוב לזכור כי הסיכויים של האישה שעברה הפלה אחת, זהים לסיכויים של כל אישה אחרת ללדת בתום ההריון הבא שלכם. זאת בעוד כי לאחר שלוש הפלות רצונות, הסיכוי ללידה בתום תקופת ההריון יורד לכ-75%. משכך, ניתן לומר כי להפלה אחת אין השפעה ישירה על ההריון הבא. על כן, בעת בה מדובר על הפסקת הריון, ההמלצה תהיה לנסות להרות שוב בהקדם, אך כדאי להמתין תקופה של מחזור אחד לאחר ההפלה טרם הכניסה לתקופת הריון נוספת, במטרה לוודא כי הרחם אכן חזר לאיתנו. 

  קרדיט לתמונה Freepik

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן