מיסי יבוא במדינת ישראל – המידע שרבים יתעניינו לשמוע

בעידן של היום רבים האנשים אשר מעדיפים לשוטט ברשתות בחיפושים אחר פריטים חדשים, על מנת להשתמש בהם לצורך רענון הסביבה הביתית, או לחילופין במטרה לרכוש מתנות חדשות, על פני יציאה למרכזי הקניות השונים, הטיולים בין החנויות.

כמובן שבעידן המודרני של היום זה עדיף על פני יציאות כיוון שהיום הכל נגיש לנו ברשתות השונות, ולא חייבים להיות כל-כך מקובעים לאופציות הקיימות.

הכל נמצא ברשת, כל דבר שנרצה קיים לרכישה מיידית. היום בלחיצת כפתור פשוטה ומהירה ניתן לרכוש כל דבר שרק נרצה מתוך שפע רחב של מוצרים מכל הסוגים, כמובן במחירים נוחים לכל כיס.

ניתן כמובן לעקוב אחר החבילות באמצעות מספר מעקב אשר נקבל מהחנות שבה קנינו את המוצרים, נוסף על כך נוכל לבחור מבין האפשרויות הנוחות לנו את מקום האיסוף. לאחר הרכישה נוכל לדעת האם המוצרים עומדים בקריטריונים מסוימים. ומכאן בעצם נעסוק ביבוא אישי.

אז מה זה בעצם יבוא אישי, וכמה הוא עולה לנו ?

בעת בה אנו מדברים על תשלום מיסי יבוא, חשוב לזכור כי כאשר אנו מבצעים הזמנה מחו"ל, החבילה תישלח אלינו בדואר רשום, ועל כן מתקיים פה יבוא אישי (טובין).

יבוא טובין אשר נקנה בכמות סבירה, ולשימוש אישי, כלומר רכישת סדרת מוצרים אשר נרכשת בידי אדם פרטי למטרות אישיות שלו, או לבני משפחתו בלבד. יבוא אישי חייב להיות בטווח מחירים סביר, ובכמויות מוגדרות.

כיום ניתן להזמין עד 30 פריטים מאותו הפריט, וכן ההזמנה צריכה להיות במשלוח של עד 1000$. כאשר מדובר במשלוח שערכו עולה על 1000$ ניתן להזמין אך ורק 5 פריטים מאותו הסוג בלבד.

עם זאת חשוב לציין כי כל משלוח אשר תבצעו במסגרת 72 שעות, גם אם הטובין הם מספקים שונים לחלוטין, כל ההזמנה תיחשב מאותה חבילה ועל כן ייקבע ערכו של המשלוח כיבוא אישי.

לדוגמא, אם למשל נזמין 10 פריטים מאותו הסוג בשווי של 15$, ולאחר מכן נזמין עוד פריטים בשווי שונה, בסופה של ההזמנה נגיע למעל 1000$ דולר, בעצם נעבור את המכסה הנדרשת. ולאחר מכן נהיה חייבים במס.

הצהרת היבוא במדינת ישראל

כיום ניתן לומר כי במדינת ישראל הצהרת היבוא מתפקדת כסוג של אסמכתא אשר מאשרת לנו ששולמו מיסי היבוא למדינה. כאשר לא תהיה לנו את אותה אסמכתא לא ניתן יהיה לשחרר את החבילות מהמכס ולהעבירן לנמען. הצהרת היבוא היא בעצם מעיין ת.ז של המשלוח אשר יובא לארץ ועל כן היא כוללת את כל פרטי המשלוח כגון:

כמות פריטי ההזמנה, תיאורם המפורט של של המוצרים, פרטי הספקים השונים, פרטי המדינה ממנה נשלחה החבילה, וכמובן ערך המוצרים לצורכי מכס הכולל מחיר, משלוח וביטוח. פרטים אלו מוכנסים למערכת המכס על מנת שנוכל לקבל אישור על מנת שנוכל לשחררו מהמכס ללא צורך בתשלום נוסף.

קרדיט: FREEPIK

דילוג לתוכן