איך להשתמש בגיפים בקמפיינים השיווקיים שלכם

GIF הוא פורמט ויזואלי המציג סדרה של תמונות ברצף שמייצרות אפקט משל הנפשה. למרות שהם אינם כוללים סאונד, קבצי GIF שיווקיים יכולים לכלול כיתובים ושכבות טקסט, מה שאומר שהם יכולים להעביר כמעט כל מסר שהעסק שלכם שואף לקדם.

ארכם של קבצי GIF הוא בדרך כלל כמה שניות, מה שהופך אותם למתאימים מאוד לערוצי מדיה חברתית ומכיוון שהם מתחת ל-10 שניות הם יכולים ללכוד את תשומת הלב של הקהל באופן מיידי ולהעביר את המסר של המותג שלכם ביעילות.

איך להשתמש בגיף באסטרטגיית השיווק שלכם

כאשר עובד של משרד פרסום בונה אסטרטגייה שיווקית, אני בספק אם הוא בוחר לשלב גיפים באסטרטגיה הזאת. שיווק עם GIF הוא לא נפוץ ולכן אם תבחרו לעשות זאת, יהיה לכם יתרון משמעותי ביחס למתחרים. הנה כמה דרכים לשילוב GIF במאמצי השיווק שלכם:

מדריכים וסרטוני How To

בגלל שקבצי GIF הם מונפשים, הם אידיאליים להראות למשתמשים איך לבצע משהו. כל פריים ב-GIF שלכם יכול לחשוב שלב חדש וליצור מיני מדריך שלם. מכיוון שבקבצי GIF יש לולאה אוטומטית שחוזרת על עצמה, העוקבים יכולים בקלות לעבור אחר ההוראות שמועברות אליהם דרך קובץ הגיף.

להדגיש יתרונות מוצר

קבצי גיף יכולים להציג סדרה של תמונות סטילס וליצור מצגת מונפשת של מוצרים. מכיוון שהקבצים הללו נמצאים בלולאה אוטומטית, הם יכולים להיות יעלים יותר מפוסטים של קרוסלת מוצרים, הדורשים ממשתמש אינטראקציה עם הפוסט.

היכרות עם החברה והצוות

תמונת צוות איכותית או תמונות שלעובדים במהלך העבודה יכולים להיות מועילים לחברה שלכם כדי לתת לגולשים את האפשרות להתחבר למותג ולצוות. בין אם אתם יוצרים תמונה אחת או סרטון וידאו על המערכת שלכם, GIF מונפש שנעשה בצורה איכותית יכול להעביר הרבה יותר.

פרסים ותעודות הסמכה של החברה

הדגשת תעודות הסמכה והישגים של החברה או של צוות העובדים היא דרך מצוינת להראות Social Proof לגולשים. באופן טבעי, מותג מעוטר גורם ללקוחות פוטנציאליים להרגיש בטוחים ומספיק נוח כדי לבצע רכישה של המוצר או השירות. קבצי GIF יכולים להפוך את התצוגה של התעודות וההישגים להרבה יותר מרעננת ומרתקת, מבלי לאבד את חיזוק האמינות שאתם רוצים.

מכירות והנחות

אם אתם מחפשים דרך חדשה ומרעננת להודיע ללקוחות שלכם על סיילים והנחות של העסק שלכם, קבצי GIF יכולים להיות בחירה מעולה עבורכם. בנוסף לעובדה שהם יותר בולטים משאר הקריאייטיבים, תוכלו לעצב בעזרתם את הסגנון הייחודי של החברה שלכם ולבלוט משמעותית ביחס למתחרים שלכם

לסיכום

המאמר מוגש על ידי אתר איזיקלאוד שמנגיש אחסון אתרים  Amazon Web Service, כדי שמשווקים ובעלי עסקים ייחשפו לסוג חדש של קריאייטיב – אנימציית GIF. כמעט ולא עושים שימוש בגיפים בעולם השיווקי בישראל (בשונה לגמרי ממותגים בחול) וחשוב עבור העסקים להיות יותר ורסטיליים ומגוונים.

דילוג לתוכן