איך לאתר נזילה בבית?

כידוע לכולנו, ישנן לא מעט סיבות שבעקבותן עשויה להיווצר רטיבות באחד או יותר מקירות הבית, המרצפות וכך הלאה ולא פעם עולה השאלה – מה עלינו לעשות במצב שכזה?

האם מומלץ לטפל בבעיה באופן עצמאי או שעדיף לפנות לאיש מקצוע מנוסה בתחום? ובכן, ניתן לומר באופן חד משמעי כי כאשר מדובר על איתור נזילה בחלל הבית, הרי שמדובר על עבודה לאנשי מקצוע מיומנים, כאלה הטומנים בחובם ידע מעמיק בנושא לצד ארגז כלים שיעניק להם את האפשרות לטפל בבעיית הנזילה מהשורש.

על כן, לצד המכשור והידע הנרחב ההמלצה המרכזית תהיה לאתר את הנזילה בה אתם חושדים במהירות האפשרית. לכן, במידה ואתם מעוניינים לעשות זאת בטוח ולא סגורים כי הפתרון אותו מציע איש המקצוע הוא אכן הפתרון המתאים במצב שלכם, ריכזנו עבורכם מספר שיטות נפוצות לגילוי נזילה במשרד או בבית:

  • איתור נזילה במצלמה תרמית – השיטה הראשונה תהיה איתור נזילה במצלמה תרמית שכן, לא תמיד יידרש השימוש בה, לרבות במקרים בהם מדובר על נזילה מזערית במיוחד. כמו כן, בעת בה הנזילה מסתובבת בחלל הבית וגורמת למגוון תופעות לא נעימות כמו עובש, ריחות רעים וכיוצא בכך, ההמלצה תהיה לבצע שימוש במצלמה תרמית. יחד עם זאת, חשוב לציין כי מבין שורת היתרונות הרחבה של המצלמה התרמית ניתן יהיה לאתר את מקור הנזילה ללא צורך בשבירת מרצפות או אפילו לפגוע בצורה כזו או אחרת במבנה שלכם. השימוש במצלמה התרמית מאפשר לאיש המקצוע לאתר את הנזילה בצורה כזו בה היא מזהה את הבדלי הטמפרטורה בצנרת במטרה להגיע ישירות אל מקור הנזילה.
  • איתור נזילה בעזרת קורלטור – דרך נוספת לאיתור נזילות תהיה איתור נזילות בעזרת קורלטור. מדובר למעשה על תהליך בו איש המקצוע יציב נקודות זיהוי על גבי הצנרת, נקודות זיהוי שישדרו ישירות למכשיר הקרוי קורלציה. מדובר למעשה על מכשיר מדויק שבודק את המיקום של המים במטרה לקבוע את המיקום המדויק של הנזילה שלכם.
  • איתור נזילה בעזרת גז – שיטה נפוצה נוספת לאיתור נזילות תהיה איתור באמצעות גז. כאשר מדובר על מצב של החדרת חנקן באופן ישיר אל הצנרת הביתית מנקודה מסוימת, ניתן יהיה לאתר בצורה מדויקת את מקור הדליפה בשיטה נקודתית ומבוקרת.

בשורה התחתונה, בניגוד לדעה הרווחת בציבור הישראלי אשר נוטה לחשוב כי איתור נזילות היא פעולה פשוטה, הרי שהמציאות מציגה בפנינו מצב אחר לחלוטין, מצב בו עלינו לוודא כי אנו פונים לאיש מקצוע מנוסה ואמין העוסק בכל הסובב סביב איתור נזילות, במטרה להבטיח את תקינות הצנרת הביתית שלנו ולא פחות חשוב – במטרה למנוע מצב בו נגרום לנזק בעת בה ננסה לטפל בבעיה באופן עצמאי.

תמונה – FREEPIK

דילוג לתוכן