איך לבחור את ספק האינטרנט לעסק שלך?

בחירת ספק אינטרנט איננה דבר של מה בכך. מדובר בספק שינהל עבורך חלק מרכזי וחשוב מאוד בתשתית התקשורת העסקית. כך בוחרים בצורה יעילה ספק מסוג כזה:

לנתח מה דרוש

כל עסק רציני חייב לעצמו עבודה עם ספקים איכותיים. בתחום החיבור לאינטרנט, זה יכול להיות למשל חברת ITC. עם זאת, בכדי להשוות מעשית בין ספקים, חשוב להתחיל מהערכה מדויקת וריאליסטית, מה בדיוק אתה צריך. הדבר תלוי גם בדרישות השוטפות מהחיבור לאינטרנט וגם ואפילו במיוחד, בדרישות חד פעמיות ויוצאות דופן. מדוע דווקא הדרישות למצבים יוצאי דופן, משמעותיות כל כך? הסיבה לכך, היא שאלה פעמים רבות מצבים מאוד חשובים מבחינת העסק, דוגמת זינוק בהיקף השימוש באינטרנט מצד העובדים, מול לקוחות, סביב מבצע כלשהו. נאמר, בזמן ימי חג. כמובן, כדאי לקחת מרווח בטחון, גם לגבי אפשרויות של הפתעות נוסח משבר הקורונה. אבל אנחנו מדברים בעיקר על "פיקים" של עומס מיוחד, שכל עסק רואה לאורך השנה.

להתעמק במה שכלול

מול התמונה הברורה שיצרתם לגבי מה שדרוש לכם, ניתן כעת להשוות את מה שמציעים הספקים השונים. לדוגמא: מה הם מציעים, מבחינת התחייבות לזמינות החיבור? ספקים שמנוסים בעבודה מול השוק העסקי (נאמר, ספק אינטרנט ITC), ידעו לתת לכך תשובה. כמובן, ישנם כל ההיבטים הבסיסיים הרגילים, דוגמת מהירות חיבור ותיבות דואר כלולות. אך לגבי עסקים, ישנם גם ובעיקר שירותי עזר שונים, בנושאים כמו אבטחה ותמיכה.

להתחשב במחיר

למרות שההוצאה על ספק אינטרנט איננה מהגבוהות ביותר לעסקים, היא עדיין הוצאה משמעותית שמצטברת. לכן, מובן שחשוב להתעמק במחיר ולהשוות מחירים.

לחפש ביקורות

חשוב מאוד לחפש ביקורות על הספק. אם אתם מסוגלים להשיג לגביו פידבק מניסיונם של חברים ומכרים, מה טוב. אם קיבלתם למשל חוות דעת על ספק אינטרנט ITC בצורה כזו, זה הוא בוודאי המקור האמין ביותר למידע מסוג זה.

מעבר לכך, ניתן ורצוי לבצע חיפוש חופשי באינטרנט, בכדי לאתר עוד פידבקים רלבנטיים. פידבקים מסוג זה חשוב לקחת בעירבון מוגבל ובזהירות. זאת, מאחר שחלקם עשוי לנבוע מפרסומות סמויות ואחרים, מתגובות של לקוחות ממורמרים. במקרים כאלה, איננו מכירים באמת את פרטי המקרה ולכן ייתכן שהמידע לא ממש אמין. ככלל אצבע,  כאשר יש אוסף גדול של ביקורות שליליות לגמרי או חיוביות לגמרי, ניתן לומר שזו מעין נורה אדומה.

להעריך תמיכה ושרות לקוחות

באופן מיוחד, כדאי לנסות ולהעריך את שרות הלקוחות – היבט משמעותי מאוד לעסקים. ישנו המידע הרשמי של הספק בנידון, דוגמת זמינות השרות (24 X 7? באיזו תוספת מחיר?). ישנו גם המידע שזמין בנידון ממי שניסו את השרות ובביקורות שניתן למצוא בחיפוש חופשי. כמו כן, כדאי לשים לב לאיכות האינטראקציה הראשונית עם הספק, כאשר מדברים איתו למשל לקבלת הצעת מחיר. 

לסיכום

כדאי שלא למהר בבחירת ספק אינטרנט, לאור חשיבות הבחירה לעסקים. עם זאת, מי שיבצע את תהליך הבחירה בצורה שיטתית, כפי שפירטנו, יבטיח תהליך במהירות מרבית ובתוצאה מיטבית.

דילוג לתוכן