כיצד קרה שעיריית תל אביב חייבת כסף לתושביה?

בשבועות האחרונים, רבים מתושבי תל אביב הופתעו לגלות שהעירייה לא פחות מאשר חייבת להם כסף. אנשים רבים התוודעו לבעיה רק ​​לאחרונה, כאשר ברשתות החברתיות פורסמו פוסטים ויראליים בנושא. אך למעשה, לפני עשור הודיעה העירייה כי היא מחויבת להחזיר לתושבים בשל ארנונה מופרזת ולא חוקית.

איך בודקים אם גם לכם מגיע כסף מעיריית תל אביב? כאמור, רבים מתושבי תל אביב-יפו הופתעו לגלות שהגוף שנקרא עיריית תל אביב חייבת להם כסף על שנים של גביית ארנונה מופרזת. לאחרונה, הופצה הודעה ברשתות החברתיות שבה נטען כי, העיר תל אביב-יפו גבתה שלא כדין ארנונה עודפת מחלק מתושביה שמתגוררים בעיר או מחזיקים בנכסים בעיר. כעת, נמסר כי התושבים יכולים לתבוע בתמורה לפיצוי כספי או שיפוי בדיעבד.

כיצד קרה שתל אביב חייבת כסף לתושביה?

לפני עשר שנים, ב-2012, גילתה ממשלת עיריית תל אביב יפו כי תל אביב יפו גבתה ארנונה עודפת מחלק מתושבי העיר. לאחר נתונים אלו שהתגלו ע"י העירייה, הגוף הודיע כי יתחיל להחזיר לתושבים את הארנונה העודפת ובהתאם לחוקיות הכרוכה בדבר.

במסגרת הסדר תובענה ייצוגית נגד העירייה, לאחר שנמצא כי העירייה גבתה ארנונה עודפת מתושביה הלא מעטים, התחייבה העירייה להעניק החזרי מס למשלמים באמצעות צו רגיל. אבל בפועל, עיריית ת"א לא עשתה זאת. בעקבות כך, התבקשו תושבי תל אביב-יפו להזין קישור לאתר העירייה, שם היה עליהם למלא את שמם המלא ותעודות זהות. כך, הם יוכלו לבדוק האם הם זכאים להחזר מס מאת העירייה.

מה עשתה עיריית תל אביב כדי להחזיר כסף לתושביה

ראשית, ממשלת העיר ניסתה להשתמש במערכת ממוחשבת. זאת, כדי לקבוע את זכאותם של תושבים ועסקים שנמצאו זכאים להחזרי מס עקב ארנונה מופרזת. העירייה מצאה כ-60,000 תושבים ועסקים אשר זכאים להחזרים. בשלב זה, פנתה אליהם העירייה באמצעות הדואר והתקשורת כדי לבדוק אם הם זכאים להחזרים.

העירייה לא הצליחה להחזיר את הכסף לכל מי שהיה זכאי, והנושא נשכח עם השנים. אולם לאחרונה הנושא חזר לתודעה הודות לרשתות החברתיות. זה קרה כאשר במקביל לכך, תושבים רבים מדווחים כי בדקו את זכאותם והתגלו כמי שזכאים לכספים מהעירייה. הדרך הקלה והמהירה ביותר לבדיקת זכאות היא להשתמש במספר תעודת הזהות, שם או שם החברה באתר של עיריית תל אביב. כך תוכלו לדעת מהו גובה ההחזר שניתן לקבל.

אם אתם זקוקים לסיוע נוסף, תוכלו ליצור קשר עם אתר האינטרנט של עיריית תל אביב, כמו גם לפנות לעירייה בדף הפייסבוק שלה.

תמונה elbud / Shutterstock.com

דילוג לתוכן