ירוק בעיניים: פינות הטבע הכי יפות בתל אביב

למרות הדימוי האורבני, האפור והסואן של תל אביב, העיר מצטיינת בהקמת פינות חמד טבעיות ויפות בהן יכולים התושבים והמבקרים ליהנות מפיסת טבע יפה ונעימה בלב העיר שוקקת החיים.

תל אביב מתגאה בכך שבשטחה מאות גינות ופארקים ציבוריים. על פי עיריית תל אביב, 20% משטח העיר הוא שטחים ירוקים. בשטחים אלה ישנן פינות מוצלות לרווח התושבים, כרי דשא, פינות כושר, גינות כלבים, גני שעשועים לילדים ועוד שלל אטרקציות שהופכות את השהות בעיר למעיקה הרבה פחות.

כמובן שהפינות הגדולות והמוכרות ביותר הן פארק דרום, בחלקה הדרומי של העיר ופארק הירקון הגובל בבני ברק וברמת גן.

פארק הירקון, או גני יהושע, הפארק הגדול והמכובד הוא שטח ענקי שמשתרע לאורכו של נחל הירקון. הוא נקרא על שמו של ראש עיריית תל אביב לשעבר יהושע רבינוביץ. הרעיון להקים את הפארק נהגה כבר בסוף שנות ה-20 אך כמו בהרבה פרויקטים שאפתניים בישראל, רק 20 שנה מאוחר יותר, בשנות ה-50 נטעו העצים הראשונים במקום. בהמשך הוקמו בפארק מתקנים שונים, גנים, מסלולי הליכה, אזור להופעות, אתרי ספורט מסוגים שונים ועוד.

פארק דרום, פארק צעיר יותר שהוקם בשנות ה-80, הוא פארק קטן יותר מפארק הירקון אך הוא נותן מענה לתושבי השכונות הדרומיות של העיר. יש בו שני אגמים מלאכותיים בהם ניתן לקיים ענפי ספורט מים, יש בו מתקני ספורט, משחקיות, פינות מוצלות שמתאימות לפיקניקים, מרכזי ספורט, שטחי תצפית ועוד.

פרט לשני הפארקים הגדולים ישנם עוד פארקים קטנים יותר. למשל, גן מאיר במרכז תל אביב, הוא גן קטן ובו מרכז הקהילה הגאה, הנמצא בשכנות לבית הספר המיתולוגי דב הוז (היום התיכון החברתי), פארק מנחם בגין בדרום העיר מכיל שטחים ירוקים רחבי ידיים, פינות מוצלות, צמחייה מקסימה ומקום נחמד לשוטט בו עם הילדים בשעות אחר הצהריים, פארק צ'רלס קלור המקסים בו אפשר להנות מדשא ירוק, פינות מוצלות ומבט אל השקיעה המרהיבה מעל הים התיכון, הגן הבוטני של אוניברסיטת תל אביב המיועד לחובבי הצמחים שסתם דשא לא מספק אותם, פארק קרית ספר – פנינה של טבע וסביבתיות באמצע העיר.

לצד אלה, ישנן עוד המון גינות שכונתיות קטנות מקסימות, פינות חמד נסתרות ושקטות, עם ברכות אקלוגיות, ספסלים, צמחייה עשירה, בעלי חיים, ועוד. הכל מתוחזק על ידי עובדי העירייה מאגף שפ"ע שמתחזקים את הגינות ברמה היומיומית והופכים אותן לפינות החמד שהן.

דילוג לתוכן