אסטרטגיות ניהול מוניטין בגוגל: המפתח להצלחה עסקית

לעסקים מצליחים חייב להיות היום מוניטין מקוון מוצק, גם אם אין להם עסקים מקוונים. יותר משבעים אחוזים מהלקוחות הפוטנציאליים מתחילים את מסע הקניות שלה בחיפושים בגוגל. מה שהם מוצאים עליכם צריך ליצור רושם טוב, אחרת תאבדו אותם.

מביקורות מקוונות, דרך מאמרים באתרים, ועד ערוצי הרשתות החברתיות, המוניטין האישי והעסקי חייב לשקף באון חיובי את מי שאתם ומה שאתם עושים. ניהול מוניטין בגוגל אינו תוסף; זוהי אסטרטגיה הכרחית להשגת הרכישה של לקוח פוטנציאלי.

ניהול מוניטין בגוגל עובד, אבל התהליך אינו פשוט. אסטרטגיה מוצלחת של ניהול מוניטין כוללת שיטות שמניבות תוצאות לטווח הארוך. כדי לסייע לכם במסע עם מאמצי ניהול מוניטין מקוון, סוכנות שיווק דיגיטלי נוקטת באסטרטגיות מפתח לניהול המוניטין המקוון שלכם, שעליהן נדבר במאמר זה.

מה זה ניהול מוניטין בגוגל?

ניהול מוניטין בגוגל הוא תהליך תגובה אקטיבית וניהול השיח באינטרנט אודות עסקי, שעשוי לכלול מגוון פרסומים, החל מתגובות שליליות וחיוביות שמתפרסמות בפלטפורמות ביקורות ובפייסבוק, ועד למאמרים על העסק שלכם או אפילו עליכם כבעלי העסק, ועד למקום בו אתם מדורגים בגוגל ובתוצאות החיפוש.

בחלק מהמקרים, תוצאות חיפוש, תגובות לקוחות ותכנים אחרים שנוגעים למוניטין המותג, עלולים להיות לא הוגנים ומיושנים. אסטרטגיה מוצלחת של ניהול מוניטין בגוגל נוקטת בגישה הוליסטית לניהול תוכן מקוון חיובי ושלילי כאחד, כלומר, השתתפות פעילה במוניטין המקוון שלכם, מהתגובה לביקורות עד לפרסום תוכן שיווקי חיובי.

תוכנית ניהול מוניטין בגוגל מתבצעת במגוון שיטות, והתוצאות משפיעות באופן משמעותי על התפיסה הציבורית של חברות. מסיבה זו, סוכנות פרסום שמתמחה בניהול מוניטין מקוון, יוצרת אסטרטגיות ניהול מוניטין דיגיטלי שעובדות.

למה ניהול מוניטין חשוב לעסקים?

מחקר שנערך ביולי 2021 קובע שלפחות 92% מהאנשים אינם רוכשים מעסקים שהתפרסמו עליהם ביקורות שליליות. החשיבות של ביקורות מקוונות כשיקול קריטי במסע הקניות של הקונים, נמצאת במגמת עלייה, במיוחד עבור עסקים מקומיים.

מגפת הקורונה האיצה את האינטראקציה הדיגיטלית של עסקים עם צרכנים בשנתיים האחרונות, והעלתה את שיעור הצרכנים שקוראים ביקורות מקוונות על עסקים מקומיים, ל-87% בשנת 2020, מ-81% אחוזים בשנת 2019.

אנשים קוראים ומשאירים משוב מקוון גם מעבר לפלטפורמות הרגילות לפרסום ביקורות

קיימים מספר ערוצים שחשוב לעקוב אחריהם כדי לאתר ביקורות חיוביות ושליליות על עסקים, שכוללים, בין היתר, תגובות באינסטגרם, ביקורות בפייסבוק וסרטונים שמתפרסמים ביוטיוב.

פיקוח ותגובה לביקורות מקוונות חיוניים להצלחה עסקית, אבל זהו אינו המרכיב היחיד בשירות ניהול הביקורות. ניהול מוניטין בגוגל עוסק גם בשליטה על המיקומים בהם מתפרסמות תגובות שליליות, והמיקומים בהם עסקים מדורגים בגוגל.

ם במהלך חיפוש העסק שלכם, לקוח פוטנציאלי אינו מוצא אתכם בעמוד הראשון בגוגל, הוא לא יטרח לעבור לעמוד השני. תרחיש נוסף הוא שאם אנשים אכן מוצאים את העסק שלכם בעמוד הראשון, אבל בשיתוף עם נושא שלילי או תוכן מיושן שאינו הוגן, הם ימנעו מיצירת קשר עם החברה.

כאן נכנסת לתמונה הקביעה של ביל גייטס: "התוכן הוא המלך", והגיע הזמן להיות יצירתיים

קיימות ארבע קטגוריות כוללות של תוכן שמשפיעות על מוניטין מקוון בדפי תוצאות החיפוש בגוגל: בתשלום, כתגובות שמתפרסמות על ידי גולשים, כשיתופים, ותכנים שמגיעים מאתרים שבבעלות עסקים.

המידה שבה אתם שולטים בתוכן משתנה בכל אחת מהקטגוריות האלו, אבל יש לכם את הכוח להשפיע על כל אחת מהן, באמצעות:

  • יצירת מודעות בתשלום
  • שליחת הודעות לעיתונות כדי לעודד כתיבה של מאמרים על העסק
  • פרסום סרטונים לערוצי הרשתות החברתיות
  • או כתיבת תכנים חדשים באתר העסקי

יצירת תוכן היא חלק חיוני בתהליך ניהול מוניטין בגוגל. ברור שהתוכנית צריכה להיות מקיפה ושלמה, ומסיבה זו נדרשים שירותי המומחים בתחום.

פיקוח על הנוכחות המקוונת העסקית

לפני שמתחילים עם אסטרטגיית ניהול מוניטין בגוגל, יש לבצע סקירה כללית של השיח על העסק באינטרנט. צעד אחד שניתן לבצע במהירות הוא לפתוח חלון גלישה בסתר בדפדפן שלכם ולחפש את העסק שלכם.

התוצאות שעולות הן מה שמוצג בדרך כלל לכולם. האם התגובות חיוביות או שליליות? איך אתם מדורגים בתוצאות החיפוש? האם יש תוצאות שדורשות תשומת לב מיידית? אילו תוצאות נמצאות בשליטת הניהול המוחלטת שלכם ואילו תוצאות דורשות אסטרטגיות מורכבות יותר?

שינוי ההתנהלות שמובילה לביקורות שליליות

המלצה זו נשמעת מובנת מאליה, אבל חשוב להקפיד עליה. אם התפרסמו ביקורות על התנהלות אגרסיבית מדי של מנהל המכירות שלכם, יש לבקש ממנו להתנהג יותר בעדינות. אם העסק התנהל באופן שאינו הוגן, יש לשנות את ההתנהלות. לקוח לא קיבל את ההזמנה שלו בזמן?

יש לפקח מקרוב אחר תהליכי ההזמנות והמשלוחים. כדאי גם להגיב לביקורות שליליות עם השינויים שביצעתם או שאתם מתכוונים לבצע. שבעים אחוזים מהלקוחות שהתלוננו וקיבלו פתרון מספק מהעסק, יחזרו שוב לעסק.

איך סוכנות שיווק דיגיטלי מאיצה הצלחה עסקית?

ניהול מוניטין בגוגל חיוני לצמיחה עסקית. אנשים חולקים ברשת את חוויותיהם, ובמיוחד הם חולקים חוויות שליליות. אם לא תנקטו בגישה פרואקטיבית ותגובתית לניהול הנוכחות המקוונת שלכם, המוניטין שלכם יוכתם, ולא רק באינטרנט.

מצד שני, אסטרטגיות מדודות והוליסטיות על מנת להגביר את המותג המקוון שלכם באמצעות תגובה לביקורות ויצירת תוכן חדש ורלוונטי, לא רק שיציבו את המותג המקוון שלכם באור זרקורים חיובי, אלא גם יהפכו אתכם לתחרותיים יותר ויסייעו לעסק שלכם לצמוח.

דילוג לתוכן