כל מה שצריך לדעת על טיפולי פוריות

בעידן בו אנו חיים, לרופא המטפל קיימת חשיבות מאוד גבוהה, בעיקר בכל הסובב סביב מתן לטיפולים כאלו ואחרים. כאשר אנו רוצים להגיע לרופא המטפל בכל תחום הפוריות, ניתן לבקש הפנייה מהרופא או המרפאה המטפלת.

כמו כן, קיימים המון פרמטרים אשר חשוב מאוד לדעת לפני התחלת טיפולי פוריות. טיפולי הפריה חוץ גופית (IVF) הינה הגדרה מאוד רחבה הכוללת סוגים שונים של טיפולים אשר מיועדים לנשים ואף לזוגות המתקשים להיכנס להריון באופן טבעי, ניתן לומר כי הטיפולים מותאמים לשני הצדדים, כמובן שחלק מן הפרמטרים שחייבים לבדוק ולקחת בחשבון הם:

מצבה הבריאותי של האישה, בעיות הפוריות של שני הצדדים, וכמובן בחירת הטיפולים הרצויים לזוגות השונים, לא כל הטיפולים הקיימים מתאימים לכל זוג, ולכן יש לקחת בחשבון ובכובד ראש את עניין הפוריות.

חשיבות בחירת רופא הפוריות

כיום ניתן לומר בוודאות מוחלטת שאין דבר כזה רופא רע או רופא לא טוב, הכל זה בסך הכל עניין של נוחיות, והעדפה אישית, על מנת שנוכל כזוג להיות הרבה יותר רגועים, חייבת להיות קרבה אישית מסוימת, בשביל שנוכל לפתח בצורה מסוימת אמון במומחה הפוריות. רופאי הפוריות מלווים את המטופלים בכל שלבי הטיפול, לאורך כל התהליך.

מומחה לפריון הוא בעצם רופא מאוד מקצועי אשר צריך להיות סבלני עם הזוגות המטופלים, על מנת שסיכויי ההצלחה יהיו גבוהים יהיה חייב להיות על הזוג להישמע למומחה הפוריות בכל שלבי התהליך כדוגמת תהליכי הטיפול, מעקב אחר בריאות האישה וכמובן התפתחות העובר.

לרוב כדאי ואף מומלץ לבחור מומחה פוריות אשר מתמחה במגוון רחב של תהליכים רפואיים אשק נחוצים במסגרת תהליכי הפוריות כגון: שאיבת ביציות, טיפולי השבחת זרע, החזרת העוברים ועוד.

אז מה הם בעצם הקריטריונים לבחירת מומחה הפוריות?

לפני שאנחנו צועדים אל תוך מחלקות הפוריות בין אם בבתי חולים פרטיים או ציבוריים, חשוב לקבל כמה שיותר מידע דרך הרשתות, ואף ללכת למרפאות אשר מתעסקות בטיפולי פוריות ולשאוב כמה שיותר מידע מהתחום.

חשוב לעבור על תהליכי הפוריות, רשימת המומחים המטפלים, ולראות מהו אופן בחירת המומחה. כאשר מחפש מומחה לפיריון חשוב ואף מומלץ להתייחס לכל אחד מן הפרמטרים הבאים:

  • התחום בו הרופא מתמחה – רצוי לבדוק האם המומחה מגיע מתחום הגניקולוגיה והמיילדות.
  • היקף הכשרתו של מומחה הפוריות – בעצם מה הרופא המומחה יודע לעשות ובאילו תהליכים הוא מתמחה.
  • מספר התהליכים – אשר ליווה הרופא לאורך שנות הפעילות שלו.
  • סטטיסטיקת ההצלחות של המומחה – בכמה תהליכים הרופא הצליח, בעצם מהו שיעור ההצלחה של המומחה.

יחד עם האמור, ניתן לומר כי מומלץ ליזום פניות למטופלים אשר עברו את אותם תהליכים אשר נדרש מכם לבצע על ידי אותו מומחה, וזאת על מנת לקבל חוות דעת כללית לשביעות רצונם, על רמת המקצועיות ואף ברמה האישית וכמובן על ניסיונו הרפואי.

קרדיט: FREEPIK

דילוג לתוכן