כל מה שצריך לדעת לפני שפונים אל ייעוץ פנסיוני

תחילה, יש לציין כי ייעוץ פנסיוני הוא שירות כולל שיכול להתקבל על ידיו של איש מקצוע מנוסה שעבר את ההכשרה הייעודית ולעסוק בתחום. זאת בעוד כי עד לשנת 2005 לא דרש התחום ברישיון, כאשר אז הייעוץ היה ניתן במרבית המקרים על ידי הבנקים, או לחילופין על ידם של סוכני ביטוחים וגורמים פיננסיים נוספים.

על כן, שנת 2005 הביאה איתה חוק אשר מחייב את הפיקוח של שירותי הפיננסים השונים ולמעשה, מדובר על העת בה התבצעה הבחנה מעמיקה בין היועץ הפנסיוני למשווק הפנסיוני. על כן, במידה ואתם עדיין מרגישים מעט מבולבל, אל דאגה, כי ריכזנו עבורכם למאמר הבא את כל מה שתצטרכו לדעת אודות ייעוץ פנסיוני.

על ההבדלים בין סוכן ביטוח ליועץ פנסיוני

אדם שצריך ייעוץ פנסיוני הוא אדם שאמור לקבל ייעוץ אובייקטיבי שיתאים לצרכים האישיים והכלכליים שלו. זאת בעוד כי איש מקצוע כמו סוכן ביטוח יכול להיות הכי אמין שיש, אך באותה הנשימה חשוב לזכור את הבעיה העיקרית כי לא מדובר על איש מקצוע אובייקטיבי.

למעשה, סוכן ביטוח הוא אדם בעל אינטרס מכירתי עבור חברת הביטוח איתה הוא עובד ולכן, מדובר על גורם שלא פעם עשוי לגרום לכם לחשד בניגוד אינטרסים. מנגד, עליכם לזכור כי ייעוץ פנסיוני הוא שירות שבמסגרתו מקבל היועץ את התשלום ישירות מידי הלקוח, מה שהופך אותו לגורם אובייקטיבי ואמין הרבה יותר.

בשורה התחתונה – מתי באמת צריך ייעוץ פנסיוני

כל אזרח במדינת ישראל חייב להכיר בעובדה כי העתיד הכלכלי שלו נמצא בידיו הבלעדיות. זאת בעוד כי התקופה שלאחר הפנסיה מהווה עניין פרטי בקרב כל אחד ואחת מאיתנו, בעוד שחלק מתפקידנו יהיה לוודא את קיומנו גם בתקופת הפרישה.

במילים אחרות – גם אם הכי קל להתעלם מהעובדה הזו ולחשוב כי ההפרשה החודשית הקיימת היא האידיאלית, הרי שמדובר על פעולה לא חכמה שתשפיע באופן ישיר על העתיד שלנו. למעשה, עליכם לזכור כי עולם הפנסיה הוא מורכב במיוחד, כזה הכולל בתוכו מגוון רחב של פרמטרים שונים שיהיה עליכם לקחת בחשבון כמו דמי ניהול, פיצויים, מיסוי וכן הלאה. ע

ל כן, לאור העובדה כי מדובר על תחום מורכב במיוחד, חשוב לוודא כי אתם מסתייעים בשירותיו של יועץ פנסיוני, איש המקצוע שיוודא שכבר מגיל צעיר אתם לוקחים החלטות כלכליות שיובילו אתכם לעבר העתיד הפיננסי לו אתם מייחלים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן