הקמת חברה חדשה: פתיחת חברה בישראל

הקמת חברה

אחד הדברים המאתגרים והמרגשים יותר הקיימים היום הוא פתיחת חברה חדשה בישראל. סוף כל סוף אתם עומדים להגשים את החלום שלכם, להתנער מהעבודה שלכם כשכירים ומהמעסיק התובעני ולצאת לדרך חדשה משלכם. רגע לפני שאתם עומדים לקבל את הלקוח הראשון שלכם, עליכם לדעת שקיימים כמה שלבים בפתיחת עסק עצמאי.

הקמת חברה בישראל – מה זה אומר?

רוצים לדעת איך פותחים עסק? קבלו את השלבים העיקריים שאתם צריכים לעבור לצורך הקמת חברה בישראל:

  • מהו סוג החברה שאתם מתכוונים להקים – בישראל מקימים בעיקר שני סוגי חברות: חברה שאינה מוגבלת במניות וחברה בע"מ המוגבלת במניות. הסוג השני הוא הנפוץ יותר. ההבדל העיקרי בין הקמת חברה בע"מ להקמת חברה שאינה בע"מ הוא האחריות המשפטית והכספית המוטלת על בעלי החברה במקרה שבו יהיה צורך לפרק את העסק. בעלי חברה בע"מ מחויבים לשלם את חובות החברה רק עד לגובה סכום המניות שברשותם.
  • שם, תקנון ודירקטורים – השלב השני הוא בחירת שם לחברה, ניסוח תקנון הכולל מאפיינים כמו מטרות והגבלות, וכן מינוי דירקטורים שיהיו אחראיים על הפעילות השוטפת בחברה.
  • רושמים את החברה – חשוב לרשום את החברה ברשם החברות ולשלם את אגרות הטרחה. רשם החברות מעניק לחברה את האישור להיווסדה ואת הח.פ שלה.
  • רישום בקרב רשויות המס – לאחר קבלת הח.פ יש צורך לבצע רישום בשלוש רשויות המס: מס הכנסה, ביטוח לאומי ומע"מ.
  • ניהול דו"חות כספיים – חברה בע"מ נדרשת לנהל דו"חות כספיים ולדווח עליהם אחת לשנה.

אילו טפסים יש להביא לצורך רישום החברה?

לצורך רישום חברה בע"מ ברשם החברות, עליכם להצטייד בטפסים רבים דוגמת טופס המעיד על הגשת מסמכים לצורך רישום חברה (טופס זה מאומת על ידי עורך דין), טופס שבו אתם מבקשים להקים חברה חדשה, טופס המעיד על כך שבעלי המניות מחזיקים במניות החברה באופן חוקי, טופס הצהרת דירקטורים וכדומה. בנוסף למילוי וההגשה של הטפסים, תידרשו לשלם אגרות טרחה בסכום של כ-2,614 שקלים.

מקימים חברה באינטרנט וחוסכים לעצמכם כאב ראש רציני

כבר לא צריך להתרוצץ בין רשויות המס או המשרדים של רשם החברות. הקמת חברה באינטרנט נגישה היום הרבה יותר מבעבר. תמורת מחירים הוגנים ואטרקטיביים (החל מ-499 שקלים) תוכלו להירשם, לשלוח את כל המסמכים הדרושים ולקבל בחזרה תוך זמן קצר ח.פ ותעודת התאגדות. לאחר מכן, הצוות המקצועי באתר מסייע לכם לחתום על מסמכים ולפתוח את התיקים ברשויות המס כדי שתוכלו להתחיל לעבוד כמה שיותר מהר. בדרך זו, רישום חברה מעולם לא היה פשוט יותר.

מי יכול להיעזר בשירותי הקמת חברה בע"מ באינטרנט?

בישראל קיימות חברות רבות שזקוקות לסיוע משפטי צמוד כדי להקים חברה בע"מ. חברות אלה יכולות להגיע מתחומים רבים דוגמת הייטק וטכנולוגיה, מסעדנות, נדל"ן, תיירות, פרסום ומדיה או חברות להשקעות. כמו כן, על פי החוק, חלק מהעוסקים במקצועות החופשיים נדרשים לפתוח עוסק מורשה, וביניהם רופאים, אדריכלים ועורכי דין.

לאחר שמילאתם את כל הטפסים וקיבלתם לידכם את האישורים הנדרשים, אתם יכולים לנהל את העסק שלכם. אך זכרו כי מדיי פעם תזדקקו לשירותים משפטיים אונליין במטרה לשמור על החברה, לפעול לפי החוק ולהימנע מקנסות.

דילוג לתוכן