בדיקת EEG עד הבית – הבדיקה המקיפה למערכת העצבים

המוח הוא המערכת החשמלית המשוכללת ביותר בעולם וככזו, היא מצריכה מכשור הולם שיכול לעקוב ולנטר את פעילותה. בדיקת EEG, או אלקטרואנצפלוגרם, היא בדיקה חשמלית באמצעותה מנוטרת הפעילות החשמלית במוח לאיתור חריגות בתפקוד החשמלי של המוח, לרבות פעילות יתר או תת פעילות.

ההדמיה המוחית המשוכללת מאפשרת למומחים כמו טום מינקוב, מייסד חברת ט.י.מ מד בע"מ, לאתר מחלות כמו אפילפסיה ונזקים מוחיים אחרים – בלי לצאת מהבית.

לבירורים ולהזמנת תור לבדיקת EEG עד הבית
יש להתקשר לטלפון 077-9979790

לאתר האינטרנט למידע נוסף: https://www.tym-med.co.il/eeg

הודות לשירותי בדיקת EEG עד הבית יכולים מטופלים בני כל הגילאים, מגיל ילדות ועד גילאי זקנה, לקבל תמונת מצב מלאה של התפקוד המוחי ברמות דיוק מקסימליות. איך עובדת בדיקת EEG וכיצד מנוטרות חריגות בפעילות המוחית?

מערכת העצבים – המערכת החשמלית החכמה ביותר בעולם

יש האומרים כי הכל מבוסס על פעילות חשמלית, אפילו בריאת העולם. פעילות מוח האדם מבוססת גם היא בעיקרה על תקשורת חשמלית. זו בתורה, מהווה את הגורם העיקרי המאפשר התנהלות תקינה ובריאה במשך החיים פועל תוך שימוש באותות חשמליים.

מערכת העצבים שלנו היא אולי המערכת החשמלית המשוכללת ביותר המורכבת מחלקים רבים שמתקשרים ביניהם באמצעות אותות עצביים.

המתח החשמלי הנוצר בתאי מערכת העצבים הוא זה המאפשר את המשך הפעילות, כאשר הפקודות מגיעות מחלקים אחרים במוח, שגם הם מתקשרים ביניהם באמצעות אותות חשמליים.

האותות החשמליים נעים על גבי תאים עצביים המכונים "אקסונים" ומשמשים מעין "מסיעים" של האותות העצביים.

תדירות האותות החשמליים, כמו גם העוצמה שלהם, הם אלמנטים רבי חשיבות בתפקוד השוטף והתקין של מערכת העצבים. האותות מעבירים מידע מהעולם החיצוני דרך חמשת החושים, אל מערכת הבקרה של המוח אשר בתורה קולטת גירויים ומפענחת אותם בהתאם להקשר ולמידע קודם.

האותות הם גם אלו האחראיים על יצירת התנהגות, מחשבות, רגשות, הפעלת שרירים ועוד. גורמים שונים, כמו אורח חיים, גנטיקה, תזונה ואחרים – כל אלו עלולים לגרום להפרעות שונות בתפקוד המוחי התקין.

המוח הוא מרכז הבקרה המרכזי שלנו כבני אדם. ככזה, יש לו תפקיד חשוב בניטור הפעילות המוחית השוטפת, כמו גם פיקוח, בקרה וניהול של הפעילות העצבית, הן במוח עצמו והן בשאר חלקי הגוף.

בדיקת EEG מודדת את הפעילות החשמלית של המוח ומוודאת את התפקוד התקין שבאותות החשמליים של המוח לתרשים של קווים גליים, בדיוק כמו שבדיקת אק"ג מנטרת את פעילות הלב. באמצעות בדיקת EEG הרופא מקבל תמונת מצב מלאה של פעילות מערכת העצבים במוח, לרבות תפקוד לא תקין.

כיצד מתבצעת בדיקת EEG עד הבית?

בדיקת EEG עד הבית הינה יזמה ושירות הניתנים על ידי טום מינקוב. הודות לטכנולוגיות מתקדמות שפותחו במעבדות של ט.י.מ מד בע"מ, טכנאי המרפאה מגיעים לבית המטופל ומבצעים את הבדיקות בלי להטריח בתורים ארוכים, חשיפה לחולים אחרים, התמודדות עם שירות לקוי ועוד.

הבדיקה מתבצעת באמצעות הצמדה של אלקטרודות למוח ומדידת הפעילות החשמלית תוך ניטור חריגות בתפקוד התקין. במהלך בדיקת EEG מאותרים אזורים במוח בהם מתקיימת פעילות יתר או פעילות חסר – ואלו בתורן מכוונות את הרופא לביצוע הבדיקות ההמשכיות המתאימות.

לאילו מטרות משמשת בדיקת EEG עד הבית?

בדיקת EEG הינה לא רק טכנולוגיה מתקדמת, אלא גם אמצעי יעיל ואפקטיבי לאיתור בעיות ומחלות מוחיות שונות, שלא ניתן לאתר באמצעים אחרים. בין המחלות המאותרות באמצעות בדיקת EEG ניתן למנות את הבאות:

  • פרכוס/ חשד לפרכוס
  • איתור פעילות יתר או תת פעילות
  • אבחון אפילפסיה בילדים או מבוגרים
  • חשד למחלה זיהומית
  • חשד למחלה אוטואימונית
  • איתור נזק במוח
  • במקרים של חבלת ראש קשה
  • איתור גידול מוחי

בדיקת EEG עד הבית

במסגרת בדיקת EEG (אלקטרואנצפלוגרם) מתבצע רישום של הפעילות החשמלית במוח בבית המטופל, בעת ערות או שינה בהתאם לצורך. אלקטרודות קטנות מוצמדות לקרקפת לאיתור שינויים וחריגות בהולכה החשמלית של המוח.

טכנאי נוירופיזיולוגי בעל התמחות בבדיקות EEG מגיע הביתה על פי תיאום מראש. לאחר הסבר קצר המסופק ללקוח על מהלך הבדיקה, מתחילים בתהליך. כובע או קסדה בעלי אלקטרודות מוצמדים לראש, כאשר האלקטרודות עצמן מוצמדות באמצעות ג'ל מסיס במים.

הג'ל לא רק מסייע בהצמדה של האלקטרודות אלא גם מגביר את ההולכה החשמלית של האותות מהעור אל האלקטרודות. באופן זה, הקריאה של הפעילות המוחית נעשית קלה הרבה יותר. בצידן האחד מחוברות האלקטרודות אל הראש ובצד השני – אל חוטים המחוברים אל מחשב באמצעות חוטים דקים.

המטופל מתבקש לשכב על המיטה ללא תזוזה או למזער תזוזה ככל האפשר. זאת במטרה למנוע טעויות ברישום. במקרים מסוימים, המטופל יתבקש לנשום מהר למשך מספר שניות כדי ליצור היפר ונטילציה. משך סך כל הבדיקה הוא שעה ואולם במקרים מסוימים, הבדיקה יכולה להימשך אף יותר ואורכה יכול להגיע למספר שעות. אין צורך להיבהל אם במהלך הבדיקה תופעל נורה המכוונת אל המטופל תוך פליטת הבזקי אור.

לבירורים ולהזמנת תור לבדיקת EEG עד הבית
יש להתקשר לטלפון 077-9979790

לאתר האינטרנט למידע נוסף: https://www.tym-med.co.il/eeg

הבדיקה הממוחשבת

המחשב הינו מחשב ייעודי לבדיקה זו ועושה שימוש בתוכנה שפותחה במיוחד עבור בדיקות EEG. בתוכנה מתבצעים הרישום והניתוח של הנתונים שהופקו מהאלקטרודות. התוצאות מתקבלות מידית ומועברות למעבדה להמשך טיפול.

לסיכום: הודות למענה המהיר, תוכלו לטפל בבעיה בתוך זמן קצר ולשוב לבריאות איתנה. כל אלו יכולים וצריכים להתבצע בתנאים הטובים ביותר. כאשר צוות הרופאים המומחים של ט.י.מ מד מטפל בכם – אתם יכולים לישון בשקט בלילה.

דילוג לתוכן