ד"ר אברהם אברג'ל – כמה דברים שלא ידעתם על רפואת אף אוזן גרון

ד"ר אברהם אברג'ל הוא סגן מנהל מחלקת א.א.ג, מרכז את כל הניתוחים האנדוסקופיים והאונקולוגיים של כל  הסינוסים ובתוך הבסיס של הגולגולת ומנהל היחידה למחלות של האף ושל הסינוסים, בביה"ח איכילוב.

ד"ר אברהם אברג'ל הוא בוגר הפקולטה לרפואה מאת אוניברסיטת תל-אביב מאז שנת 1999, ואת ההתמחות שלו בתחום האף אוזן גרון סיים בתוך המרכז הרפואי איכילוב אז בשנת 2009.

ד"ר אברהם אברג'ל רכש לעצמו תת התמחות ברינולוגיה, שזה בעצם מחלות אף וסינוסים וכל מיני גידולים על גבי בסיס הגולגולת, ובנוסף תת התמחות בתחום של הפרעות השינה, שתיהן בבית החולים פונדשיון רוטשילד אשר נמצא אי שם בפריז בשנת 2010.

ד"ר אברג'ל הוא חבר סגל נכבד בפקולטה לרפואה של אוניברסיטת תל אביב, אשר שם הוא ריכז במהלך  5 שנים, את כל הלימודים של מתמחים של אף אוזן גרון. למידע נוסף בקרו באתר הרופא.

רפואת אף אוזן גרון

מומחים לרפואה בתחום אף אוזן גרון, עוסקים בעיקר בטיפול בשלל רחב של בעיות וגם סיבוכים רפואיים באחד מבין שלושת האזורים הכי חשובים אשר נמצאים בגוף האדם. התחום של ההתמחות הזה הוא בעצם מתחומי הרפואה הכי וותיקים ועתיקים שיש משחר ההיסטוריה.

המיומנויות שיש לרופא אאג כוללות ביניהן, אבחון וטיפול מקצועי ואיכותי של כל מיני מחלות באוזניים, בתוך הסינוסים, בתיבת הדיבור, בתוך החלל של הפה והלוע וגם בתוך מבנה הצוואר והפנים.

חלק מן המחלות אשר עשויות להתפתח בכל האיברים האלה מאוד נפוצות, בעיקר בעונת החורף והן מהוות מטרד של ממש בשביל הרבה מאוד אנשים אשר סובלים מהן כמו, דלקות אוזניים, שיעולים, סינוסיטיס, דלקות בגרון ועוד.

התמחויות

רופא אף אוזן גרון מתמחה בכל ההיבטים האסתטיים והרפואיים אשר יש באזורים הללו של גוף האדם.

המומחים בתחום הזה במדינת ישראל נדרשים לתקופה של התמחות בת שש שנים, כאשר ארבע וחצי שנים מהן מתבצעות בתוך המחלקה הספציפית של המחלות באף אוזן גרון, וגם עוד חצי שנה מתבצעת בתוך המחלקה הכירורגית הכללית. ובנוסף לכל זה גם חצי שנה באחת מתת ההתמחויות אשר מתמקדות בכל מיני תחומים ספציפיים בתחום האף אוזן גרון.

קשר אנטומי

הקשר האנטומי אשר נמצא בין האזור של האף האוזן והגרון ניכר בעיקר בעזרת קשרים אנטומיים בין השלושה. האיברים חשופים והם לא נראים לעין.

החצוצרה של השמע מקשרת בין הגרון אל המרכז האוזן והסינוסים מחברים בצורה כזאת מבין הגרון והאף. החיבור אשר מתבצע אל האף ולאוזן ניכר בזמן של ניסיון נשיפה מן האף כאשר האף והפה שלכם חסומים. בדרך הזו יש אוויר אשר יוצא מהאוזניים, אוויר אשר עובר דרך האוזן התיכונה.

קרדיט תמונה: FREEPIK

דילוג לתוכן