הונאת שוק הקריפטו בישראל – קיבלתם את ההודעה הזו בוואטסאפ?

הונאה; עשרות אלפי דולרים בשוק הקריפטו – אלפי ישראלים קיבלו את ההודעה.

וואטסאפ היא מעיין שופע הזדמנויות עבור האקרים, ובישראל כמו במדינות אחרות בעולם, לא חסרים פושעי סייבר שיכולים ממש "לרוקן" לאנשים את חשבון הבנק שלהם, לגנוב סיסמאות, לגנוב זהויות ועוד. אמה-מה, עקב העובדה שהאינטרנט הוא אמצעי גלובאלי, פושעי הסייבר שתיתקלו בהם בד"כ לא יהיו דווקא ישראלים. והאמת, שבדיוק כאן קבור הכלב. עם תשומת לב נכונה לפרטים שחושפים כי מקור ההודעה זר וחשוד, תוכלו למנעו מתקפות סייבר עליכם.

הונאת שוק הקריפטו – מה ההודעה אומרת?

כפי שאתם רואים לעיל, צירפנו לכם תמונת מסך של ההודעה אשר מתרוצצת ורצה בין עשרות אלפי ישראלים בימים האחרונים. עם תשומת לב נכונה לפרטים, אתם תוכלו מיד לזהות שמדובר ב-"גוגל תרגום", והאמת שההודעה מנוסחת בצורה מחשידה כבר בתחילתה. שימו לב למשפט הבא: "אנו נעזור לך להגדיל בקלות את העושר שלך" – מי מדבר או משווק ככה? שמים לב שמדובר בתרגום קלאסי של גוגל.

בנוסף, הודעות העוקץ האלו כמעט תמיד מציעות את אותם הדברים – הרבה כסף במינימום השקעה ובמינימום מאמצים מצדכם. במילים אחרות – FISHING. הודעות אלו מנסות "לדוג" משתמשים אשר מחפשים הזדמנויות קלות להתעשר. בקיצור, אם משהו נראה לכם יותר מדי טוב כדי להיות אמיתי, זה כי הוא כזה בד"כ.

כיצד הונאת שוק הקריפטו עובדת?

בסופו של דבר, הרבה מהונאות הסייבר עובדות בצורה זהה. בשלב הראשון אתם בדרך כלל תתבקשו לעבור איזשהו "אימות" ולשלוח מסמכים שונים. כבר בשלב זה אתם צריכים להתחיל לחשוד, כי אף אחד לא אמור לבקש ממכם מסמכים אישיים, פיננסיים או כל מסמך אחר אשר חושף פרטים רגישים לגביכם. בשלב הבא פושעי הסייבר יבקשו ממכם "להשקיע" סכום מסוים, כאשר את הסכום הזה לרוב יבקשו ממכם להעביר באמצעים בלתי ניתנים לניטור (כמו טלגרם, סוגים של העברות כספיות ועוד). אם כבר העברתם את הסכום המבוקש, אתם בבעיה וכנראה לא תראו את הכסף שלכם יותר.

לסיכום, כיצד להימנע מהודעות עוקץ סייבר בוואטסאפ?

בסופו של יום, אי אפשר להימנע מקבלת הודעות עוקץ דרך וואטסאפ או דרך כל אמצעי מקוון אחר. וואטסאפ מחזיקה במאגר משתמשים עצום, כאשר פושעי סייבר יעשו הכל כדי לשים את ידיהם על מסדי נתונים אלו. לידיעתכם, בשנת 2022 נחשף כי מעל 500 מיליון חשבונות וואטסאפ הוצעו למכירה ב-DARK NET באלפי דולרים. במילים אחרות, אי אפשר להימנע מלקבל את הודעות העוקץ האלו, אבל בהחלט אפשר להתעלם מהן ומיד לחסום את המשתמשים כאשר הודעות אלו מגיעות לנייד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן