כיף פה: העיר תל אביב-יפו במקום הראשון במדד "הערים המאושרות בעולם"

מגזין טיולים אמריקאי המכונה The Travel פרסם לאחרונה דירוג עדכני לערי העולם ובחר 14 ערים שזכו בתואר המרגש "הערים המאושרות ביותר". בתואר העיר "המאושרת ביותר בעולם" זכתה לא אחרת מאשרת העיר העברית הראשונה – תל אביב-יפו. 

במגזין נכתב בנימוקי הזכייה כי העיר תל אביב שוכנת באחת המדינות המאושרות בעולם, ישראל, השוכנת במזרח התיכון. עוד נכתב כי תל אביב היא עיר בעלת מורשת תרבותית מכובדת, שיש בה אנשים אדיבים (זה אנחנו, תושבי העיר) וצוין מקור הכוח המרכזי של העיר – הסצנה הקולינרית היצירתית והמגוונת שהיא מציעה למבקריה. עוד ציין המגזין כי הפיכתה של תל אביב-יפו ליעד מבוקש לחופשה בשנים האחרונות היא אחת הסיבות העיקריות לכך שהיא מדורגת במקום הראשון. ולבסוף, ציינו במגזין את מקור הכוח השני המשמעותי של תל אביב- היותה גם העיר העברית הגאה הראשונה המהווה מוקד משיכה לתיירות גאה ונחשבת לעיר מתקדמת ופתוחה. 

תל אביב מובילה בתיירות, בקולינריה ובגאווה

בשנים האחרונות תל אביב הופכת למוקד משיכה של ממש לתיירות צעירה ומגוונת. אם בעבר הגיעו לארץ תיירים בעיקר בשל ההיסטוריה הדתית שלה, כיום ניתן לפגוש לא מעט תיירים שמגיעים לארץ הקודש מסיבות אחרות לחלוטין. עם היווסדו של חודש הגאווה העמוס באירועי גאווה המיועדים לקהילה הגאה, נרשמת בתל אביב-יפו תיירות גייז משמעותית המושכת אליה להט"ב מכל רחבי תבל. לצד זאת, שפע המסעדות המנוהלות בידי שפים יצירתיים המציגים מטבח מגוון, מקורי, עם השפעות ישראליות, ים תיכוניות, ובינלאומיות, מושכות אליהן קהל רב המשתוקק לטעום את הפרשנות הישראלית העכשווית למטבח הים תיכוני ולא רק.

שינויים אלה ביחס התיירותי לישראל הם לא מקריים ונובעים מהחלטות שונות שהתקבלו בשנים האחרונות, הן בעיריית תל אביב-יפו והן במשרד התיירות, להביא לארץ תיירות מגוונת וצעירה ולהפוך את תל אביב למוקד משיכה משמעותי שלא נופל מערים בולטות אחרות בעולם. ואכן, המדד של מגזין התיירות האמריקאי שם את ישראל במקום הראשון על פני ערים בולטות כמו אמסטרדם, קופנהגן, ציריך, מדריד וטורונטו.

הדירוג המלא ל"ערים המאושרות בעולם" על פי מגזין THE TRAVEL:

 1. תל אביב, ישראל
 2. מדריד, ספרד
 3. פרמונט, קליפורניה
 4. סן חוזה, קליפורניה
 5. סטוקהולם, שוודיה
 6. טורנטו, קנדה
 7. אמסטרדם, הולנד
 8. רייקיאוויק, איסלנד
 9. ברגן, נורבגיה
 10. קופנהגן, דנמרק
 11. ציריך, שוויץ
 12. וולינגטון, ניו זילנד
 13. ארהוס, דנמרק
 14. הלסינקי, פינלנד

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן