רכישת דירה בתל אביב עלולה להיות אסון הנדסי

שיחה עם שמואל גלברמן מהנדס אזרחי והבעלים של חברת סאגה ניהול פרויקטים

בשנים האחרונות ביצעתי בדיקות בדק בית מעמיקות בעשרות דירות הן חדשות והן ישנות ברחבי תל אביב ולצערי מצאתי בכל אחת מהן ליקויים רבים, חלקם ליקויים אקוטיים ומקצתם ליקויים אחרים.

בסרטון שמואל גלברמן מנכ"ל סאגה מסביר לנו מה עושים בבדק בית.

רכישת דירת יד שנייה בתל אביב

לפני החתימה על חוזה רכישת דירה ישנה בתל אביב חשוב מאד לבצע בדק בית. מדובר בבדיקה רוחבית של המערכות ההנדסיות בדירה, החל במערכות החשמל, האינסטלציה, הקירות, האריחים, המרפסת והרבה מאד נושאים נוספים.

בשלב ראשון אני מבצע בדיקה חיצונית של המבנה, בוחן את רמת היציבות שלו ואם קיימים סימני שקיעה. לאחר מכן בודק את כל הקירות, איכותו של הבידוד ואם יש בהם סדקים עמוקים או שטוחים. מוודא את מצבו של הגג, האיטום, תקינותה של מעטפת הבטון ושל קולט השמש.

בבדיקה המקיפה בתוך הדירה אני עולה על בעיות מהותיות כמו רטיבות אשר נובעת מצינור דולף מאחורי הקיר הגורם להופעה של עובש ופטריות על הקירות. כמו כן תקינותה של מערכת החשמל, התריסים והחלונות, אופן ההדבקה של האריחים וכל פרט הנדסי נוסף.

רכישת דירה חדשה בתל אביב

מי שקונה דירה חדשה בפרויקטים השונים ברחבי תל אביב ומבצע בדק בית נדהם לראות את כמות הליקויים בדירה החדשה ובמיוחד כשמדובר בנושאים בטיחותיים כמו התקנה לא בטיחותית של המעקה במרפסת, זווית ההדבקה של כל האריחים בבית שאינה על פי ההנחיות ושימוש באריחים רגילים במקום באריחים בעלי דרגת החספוס הנדרשת בחדרי הרחצה.

כמו כן ארונות מטבח שנבנו שלא על פי התקן, הפרשי גבהים בעת התקנת חלונות ותריסים, בעיות בחיווט החשמל ובתקינותה של צנרת האינסטלציה.

דוח מקיף של בדק בית

כמות הליקויים הן בדירות הישנות והן בדירות החדשות היא עצומה ובמקרים רבים עקב כך הדירה אינה ראויה או מסוכנת למגורים. בתום הבדיקה המקיפה אשר מתבצעת באמצעות מכשור חדשני ומתוחכם אני מכין דוח מפורט ביותר לגבי כל בעיה שראיתי במקום. אני מסווג את הליקויים על פי דרגת החומרה שלהם כדי לדעת אם מדובר בנושא בטיחותי אקוטי, או לחלופין נושא שאפשר לפתור אותו במהלך שנת האחריות.

אם מדובר בדירה ישנה בעלת כשלים רבים, הדוח המפורט משכנע את הלקוחות שלא לרכוש את הדירה או לבקש מבעל הנכס להפחית את עלותה באופן משמעותי. אם מדובר בדירה חדשה, מתנהל בעל הנכס עם הקבלן ודורש את תיקון מלוא הליקויים בהתאם לדרגת החשיבות שלהם, כך שאפשר יהיה לגור בדירה ללא חשש.

המלצה רוחבית לביצוע בדק בית

רכישת נכס היא ההשקעה הכספית הגדולה ביותר של כל אדם ולכן חובה לבצע בדק בית כדי לעלות על כשלים ולמען השקט הנפשי של כל בעל נכס.

קרדיט: עדינה אקוקה

תמונה: FREEPIK

דילוג לתוכן