איך מתחילים למתג חברת הייטק?

עולם ההייטק הישראלי מאופיין בתחרות גבוהה על ליבם של לקוחות, משקיעים ועובדים. לפיכך ישנה חשיבות רבה לתהליכי מיתוג מדויקים ומתאימים, המשלבים גם היבטים של עיצוב ופרסום ותורמים להצלחת וצמיחת חברות, מיזמים וארגונים. תהליך המיתוג מתחיל כמובן באפיון ובמחקר שוק.

כמה מילים על מה שמיוחד במיתוג הייטק

לפני הכל צריך להבין שמיתוג הייטק הוא עולם העומד בפני עצמו, ולכן הצעד הראשון הוא פנייה לחברה שבאמת מתמחה בתחום הספציפי ויכולה להציג תיק עבודות מכובד ומגוון. חברה שכזו תדע לבצע לא רק את תהליך המיתוג הרגיל שכולל אפיון, יצירה של שפת מותג, פרסום ועיצוב, אלא גם תדע להתמקד בצרכים המיוחדים של השוק. למשל, החברה תבין היטב את החשיבות של שימוש רב באמצעים דיגיטליים, ברשת האינטרנט ובאפליקציות, את הדגש על חדשנות טכנולוגית, את השפה המיוחדת שמושכת גם משקיעים עסקיים וגם עוזרת לגייס עובדים איכותיים, וכדומה. יתר על כן, במידה ומעוניינים לבצע את המהלך של תדמית המחוברת לחברה ולקהילה, יש לדעת כיצד לבצע זאת עם ניסיון והבנה מעמיקה.

מתחילים באפיון ומחקר שוק

יש להדגיש כי מיתוג חברת הייטק אינו תהליך סטנדרטי החוזר על עצמו אלא הוא משתנה בית חברות לפי המאפיינים הספציפיים והצרכים המיוחדים שלהן והשוק המסוים בו הן פועלות, קהל היעד, החזון והיעדים. את כל אלו ועוד מבררים בשלבים הראשונים של מיתוג הייטק והם מהווים אבן בסיס לבניית אסטרטגיית תוכן בהמשך הדרך.

לפיכך, מתחילים באפיון המבוסס על איסוף מידע ומחקר מקיף, כדי להבין מי הם בעצם המתחרים הרלוונטיים, כיצד הם מציגים את עצמם ובאילו אסטרטגיות הם משתמשים, מה הולך להם טוב ומה פחות טוב, האם יש הבדלים בין היעדים שלהם ליעדים של הלקוח. בנוסף, יש להבין היטב את ההבדלים שלעיתים הם יחסית מינוריים בין מוצרי ושירותי החברה ובין מוצרים של מתחרים בתחום, היתרונות הספציפיים שהם מעניקים לבעיות שאיתם מתמודדים הלקוחות הפוטנציאלים, מה הם היתרונות של הצוות וההנהלה, איזו אווירה ואילו מסרים רוצים שיהיו מחוברים עם החברה וכדומה.

רק לאחר מכן ניתן לעבור לבנייה של שפת מותג ייחודית ורלוונטית עם זהות ייחודית לעומת מתחרים, לרבות חזות המותג, צבעים, פונטים, עיצוב, חזות הלוגו, סגנון כתיבה, דימויים מיוחדים ועוד, ולספר את סיפור המותג באופן ההופך אותו לאטרקטיבי ומושך.

דילוג לתוכן