יריעות ביטומניות – איטום גגות ללא פשרות

ישנו מגוון רחב של שיטות לאיטום הגג. במאמר זה נדבר על השיטה המומלצת ביותר – ה'אינפיניטי'  של שיטות איטום גג – שימוש ביריעות ביטומניות.

מהי השיטה, תהליך ההתקנה, מהם היתרונות והחסרונות וטווח המחירים לשיטה.

אז מהי שיטת היריעות הביטומניות

יריעות ביטומניות מורכבות מתערובת של גומי וחומר פלסטי , יחד הן יוצרות את השיטה הטובה והאיכותית ביותר לאיטום הגג הביתי.

אם בעבר השימוש בזפת לגג היה הנפוץ ביותר – שיטה זו יוצרת את התקדים החדש בנושא האיטום ומהווה סטנדרט חדש וגבוה בהרבה

איכות האיטום

ללא ספק שימוש ביריעות ביטומניות מספק תוצאה אידיאלית, אבל מדוע?

כבר בתהליך ההתקנה בשיטה זו – נקיון הגג הוא קריטי ואף לוקח זמן רב ממשך העבודה. כל דוד שמש או יחידת מיזוג אשר מוברגת לגג, תוסר לצורך הטמעת היריעות. משמע – שיטה זו לא משאירה צל של ספק באשר לחדירת המים, מונעת נזקי לחות, רטיבות ועובש לא רצויים.

בזכות כל אלו היא אוטמת בצורה יסודית את גג הבית או הבניין ועמידה במיוחד לטמפרטורות קיצוניות ואפילו מפני פגיעות מכאניות.

תוחלת החיים של השיטה 

ישנה סיבה עיקרית נוספת ליעילות השימוש ביריעות ביטומניות. הסיבה שבין היתר מעלה את הסטנדרט לכלל שיטות האיטום ומאלצת אותן לעמוד בקצב או להישאר מאחור, הזמן. גם בשיטות היותר נפוצות כמו זפת, יש לבצע חידוש לחומר בין שנה לשלוש שנים, אך שימוש ביריעות הביטומניות מקנה לנו שנים ארוכות מאוד של שקט ללא הקדשת מחשבה נוספת על הדבר.

מכיוון ששיטה זו בעלת תוחלת החיים הארוכה ביותר והאיכותית ביותר לא נותר דבר לעשות אלא להטמיע אותה אצלכם בבית.

יריעות ביטומניות – מתי אסור להשתמש בשיטה?

ערבוב ומיזוג חומרים

יריעות ביטומניות כוללת בתוכן חומר בשם ביטומן = זפת. 

בעת ביצוע איטום אסור לבצע שימוש במספר חומרים שונים במקביל. לכן, עבור גג שעבר תהליך זיפות, אכן ניתן להשתמש ביריעות אלו, אילו עבור גג שעבר איטום אקרילי ישן – צבע על בסיס הגג או שימוש בחומרים אקריליים דומים – אין להשתמש בחומר זה, אלא לבצע קילוף מלא של החומר טרם תחילת העבודה.

רצוי VS מצוי

גגות עמוסים, בעלי דודי שמש, קולטים או יחידות מיזוג רבות יהוו מכשול לא פשוט עבור שיטה זו. אמנם, אכן ניתן לפרק את ההברגות. אך במידה ועלול להיווצר קושי רב בפירוק בשל כמות יחידות המיזוג/קולטי השמש, עליכם לקחת בחשבון כי  מומחה האיטום לא בהכרח יסכים לבצע את העבודה (בהתאם למצב) ולשם אתם עלולים להזדקק לעזרתו של אינסטלטור בנפרד.

כן נציין כי האיטום האידיאלי באמצעות יריעות ביטומניות יעשה על בטון חלק ללא הפרעות.

איטום גגות – קצת על מחירים

מחירי היריעות – משתנות ותלויות במספר גורמים כגון עובי היריעה, כמות הדודים, פריטים לפירוק על הגג ועוד. יריעות ביטומניות עולות משמעותית יותר מאשר כל שיטה אחרת, עם זאת, במבחן התוצאה הן מתאפיינות במצוינות, עמידות בפני מצבי קיצון וזמני שימוש ארוכים ביותר.

יריעות ביטומניות מתחלקות לשני גדלים – יריעות בעובי 4 מ"מ ויריעות בעובי 5 מ"מ – כאשר, רוב בעלי המקצוע משתמשים בעובי 5 מ"מ. מראש, אנו פחות ממליצים להשתמש בעובי 4 מ"מ, עם זאת חשוב לציין – יש לשים לב ולוודא מול המומחה/קבלן האיטום שאכן נעשה שימוש ביריעות בעובי 5 מ"מ בלבד! (ולא חלילה מתמחרים אתכם אחרת)

המחיר ליריעות ביטומניות (בעובי של 5 מ"מ) ינוע בין 85-120 ש"ח למטר כאשר אלו אינם כוללים את מחיר פירוק המכלולים הרבים במידה וישנם.

ההמלצה שלנו

קיבלתם את ההחלטה שברצונכם לבצע שימוש ביריעות ביטומניות? מעולה!

טרם תחילת העבודה התייעצו עם חברה מומחית לאיטום גגות ושימו לב שהיא אכן בעלת התקנים הנדרשים לעבודה. אנו ממליצים על טכנופלקס אשר משתמשת בשיטות איטום מתקדמות, מבצעת כל עבודה נאמנה ובעלת כלל הרישיונות והתקנים הנדרשים לעבודה מסוג זה. בכדי לקרוא עוד על יריעות ביטומניות, לחצו כאן !

דילוג לתוכן