בין סוכה להזמנת TAKE AWAY של נודלס: חול המועד בתל אביב 2020

בין בניית סוכה במרפסת תל אביבית ישנה ובעלת אופי לעוד הזמנת סושי בטייק-אווי, תל אביב 2020 לא נראית כמו תל אביב 2019. אנחנו לא אומרים את זה בהכרח בקונוטציות שליליות, דווקא השקט ברחובות די נעים ונחמד. לגבי בעלי העסקים התל אביביים בחול המועד 2020, פחות נעים להם.

לא צריך להיות גאון גדול בשביל להבין שלא כל האנשים נשמעים להוראות הממשלה ומשרד הבריאות. בין אם זה בתל אביב או בכל עיר אחרת שיש בה חוף ים, אנחנו תמיד נמצא חבר'ה משתזפים שמוכנים לקבל על עצמם את הסיכון של קנסות. יחד עם הקנסות, כמובן שהם גם מהווים גורם סיכון להפצת נגיף הקורונה. בואו נדבר על זה לרגע, כיצד נראה חול המועד בסוכות 2020 בתל אביב?

מגזין זמן תל אביב על האכיפה: חול המועד סוכות 2020 בעיר

חול המועד 2020 בתל אביב לא דומה לחול המועד סוכות 2019, כולנו יודעים את זה. אנחנו לא רוצים לברבר המון על קורונה ונגיפים עולמיים כרגע, אבל מטבע הדברים גם את זה חשוב להזכיר. יחד עם זאת, רגע לפני שנכנסים לעובי קורת הקורונה, בואו נדבר על חול המועד בתל אביב 2020, מה קורה בחוץ ועד כמה האכיפה של השוטרים והפקחים משמעותית?

האם השוטרים עוצרים כל אדם ורכב בכדי לוודא חיוניות?

מסתבר שהאכיפה בתל אביב קיימת, אבל אין ספק שהשוטרים מתקשים להתמודד עם כמויות המכוניות בחוץ והאנשים שמסתובבים באופן די חופשי. תל אביב היא מטרופולין.

מטרופולין בימי הקורונה – עד כמה אנשים קשובים להוראות הסגר?

כמו כל מטרופולין אחר בעולם, גם תל אביב חיה ונושמת, בועטת ונותנת בראש 7\24. יחד עם זאת, תקופת הקורונה גורמת לכולם לקפוא, כולל עסקים שנאלצים להפסיק את פעילותם העסקית. אבל תל אביב כמו ת"א, היא עיר שמוצאת דרכים לפרנס את העסקים הקיימים בה.

לא מזמן כלל ה-"שמ"ק" הופיע ונתן איזשהו מענה לבעלי עסקים בכדי שיוכלו להמשיך ולפעול במתכונת של טייק-אווי. זה נכון שהפעולות האלו לא לגמרי עולות בקנה אחד עם הוראות משרד הבריאות, אבל אנשים פשוט חייבים להתפרנס וזה לגמרי מובן. לפחות על ידינו. זה לא שאנחנו חלילה מצדיקים אי-הישמעות להוראות משרד הבריאות והממשלה, אבל במקביל אנחנו גם זוכרים שלאנשים יש ילדים להאכיל בבית.

עד כמה המשטרה בת"א מתקשה לאכוף את חוקי הסגר בחול המועד?

בהתייחס לכל מה שציינו עד כה, השוטרים והפקחים בתל אביב אכן מתקשים לאכוף במידה נרחבת את החוקים החדשים שצצים לאחרונה. חול המועד 2020 בתל אביב אמנם לא לגמרי מרגיש כמו חג, אבל אנחנו ממליצים לקחת את זה ב-EASY. מגזין זמן תל אביב ימשיך לעדכן אתכם בכל מיני התרחשויות תל אביביות, כולל טיפים לימי הקורונה.

רוצים טיפ נחמד? קחו לכם מחשב לפטופ עם איזשהו סרט טוב, שבו בפארק הקרוב לביתכם ותחלצו גם פקק של איזה בקבוק יין. על פי ההוראות של משרד הבריאות, ניתן להתרחק עד 1,000 מטרים מהבית. ישנן המון גינות ציבוריות בתל אביב שניתן לשבת בהן בכיף עם איזה סרט טוב על הלפטופ שלכם. כמובן, תעטו מסכה ואל תתנו לשוטרים סיבה להתעצבן עליכם. ורצוי לעשות את זה רק עם בני הזוג שלכם, או עם משפחה גרעינית. עוד מהצוות שלנו במגזין זמן תל אביב – זו בדיוק התקופה לנסות לטפח את הכישורים הקולינאריים שלכם! נכון שנמאס לכם כבר לראות את השליח של WOLT? אז הגיע הזמן להכשיר את המטבח! בהצלחה!

דילוג לתוכן