יצאנו לבדוק: עסקנים מצביעים ברגליהם בתל אביב?

אם אתם מטיילים ברחובות תל אביב בתקופת הקורונה, מאוד מהר אפשר להבין שחלק מהעסקנים ובעלי העסקים מצביעים הרגליהם ופותחים את עסקיהם לעסקים. יחד עם זאת, רובם ככללותם פועלים בהתאם להנחיות של שירות מרחוק. בואו נסביר למה הכוונה.

מגזין זמן תל אביב יצא לבדוק בשטח – עד כמה בעלי עסקים נשמעים להנחיות הממשלה ומשרד הבריאות? תקופת הקורונה ממשיכה להכות בבעלי עסקים בתל אביב ובשאר חלקי הארץ, כמובן גם חלקי העולם. אנחנו רואים יותר ויותר עסקנים ובעלי עסקים אשר מחליטים לפתוח את עסקיהם ואת חנויות הרחוב, מה מוביל אותנו לתהות לגבי התקינות שבדבר.

שמנו לב שחנויות מקפידות למתוח חבל בכניסה לחנות בכדי למנוע מלקוחות להיכנס לחנויות עצמן. כשהשירות ניתן בזמן שהלקוח ממתין בחוץ, ניתן למנוע התקהלויות במרחבים סגורים. אם כך, האם תל אביב ושאר הערים בארץ מצאו פתרון בפועל לבעיית פתיחת חנויות הרחוב?

האם חנויות הרחוב אוטוטו כבר נפתחות במלואן בתל אביב?

רק לאחרונה ראינו שרשת BIG החליטה לפתוח את סניפיה ברחבי הארץ, וזאת בניגוד גמור להוראות משרד הבריאות והממשלה. יחד עם זאת, אנחנו לחלוטין מבינים את הלחץ שבדבר. בימינו הנוכחיים וטרופי השיגעון, אנשים מחפשים את הפרנסה בנרות ובהחלט מובן מדוע יותר ויותר עצמאים מצביעים הרגליהם.

אם אתם נמנים בין בעלי עסקים שמחליטים על דעת עצמם לפתוח את החנויות שלהם, אנחנו מתארים לעצמנו שזהו הצעד האחרון שהייתם מעוניינים לעשות. אנחנו כמובן מדברים על הצעד של פעולה כנגד הוראות הממשלה. יחד עם זאת, אפשר להבין כל עצמאי וכל עסקן אשר נאבקים בשיניהם על פרנסתם, על האוכל שהם צריכים להביא הביתה בסוף היום לילדים.

זמן ת"א יוצא לבדוק בשטח מה בעלי העסקים עושים בתקופת הקורונה 

מגזין זמן תל אביב יצא לבדוק את השטח, ומצא שבעלי חנויות בתל אביב מקפידים מאד בכל הנוגע לשמירה על הנחיות הממשלה. אנחנו רואים כמעט בכל חנות את ההפרדה בין התורים, את המרחק שבעלי עסקים מבקשים מלקוחות לשמור אחד מהשני וכו'.

בסופו של דבר, בעלי העסקים בתל אביב, כמו בשאר הערים בארץ – מעוניינים להתפרנס ובכבוד. כמובן שאין כאן שום עידוד לעבור על הוראות הממשלה ומשרד הבריאות, אבל בהחלט אפשר להבין את הרצון הבסיסי של אנשים לספק פרנסה הביתה.

נכון לחודש נובמבר 2020 מה קורה עם חנויות הרחוב בת"א?

כרגע, מה שנותר לנו לעשות זה פשוט להמתין עד לפתיחה רשמית של חנויות הרחוב וחנויות המסחר מחדש. נכון לתחילת חודש נובמבר 2020, אנחנו רואים כבר מספרות שעובדות במרחבים הפתוחים וברחוב. יחד עם מספרות בתל אביב שנפתחו מחדש, יש לכם גם קוסמטיקאיות, פדיקוריסטיות ועוד.

אם אתם מעוניינים להנות ממכוני יופי באופן כללי, זה אפשרי. החורף כבר אוטוטו כאן, ויש לכם בימינו גם אימוני כושר אישיים אשר מותרים כבר על פי החוק. אם אתם מעוניינים להתאמן בגינות הציבוריות בתל אביב, אפשר כבר לעשות את זה בהוראת משרד הבריאות. ואם כך, בפעם הבאה אנחנו נספק לכם גם רשימה של לוקיישנים מומלצים לאימונים בתקופת הקורונה.

עד אז, אנחנו מאחלים לכם רפואה שלמה וחזרה מהירה לשגרה. שמרו על ההוראות, גם אם לפעמים הן מרגישות לנו פחות הגיוניות. בסופו של דבר, אנחנו בתקופה של ניסוי וטעיה ואנחנו כולנו למדים על הדרך. אם נצליח כולנו ללכת בתלם, גם אם זה קשה לפעמים, בתקווה נזכה לראות ירידה משמעותית בתחלואה.

דילוג לתוכן