הושק מרכז חדש לנוער בסיכון – הגל שלי

זה כבר לא סוד שבני נוער רבים התמודדו עם לא מעט קשיים בתקופת הקורונה, הסגרים וההדבקות, ורבים מהם התדרדרו נפשית בשל ההסתגרות בבית, ההימנעויות הארוכות מחברה, הפגיעה במצב הלימודי והיעדר מטרות, התמודדות יומיומית עם הורים המתמודדים בעצמם עם שיעורים גבוהים של אבטלה וחוסר מעש.

הקורונה הביאה רבים למצבי קצי וכך גם ניכר כי שיעורי הדכאון, החרדה, השימוש בסמים והנקיטה בהתנהגויות לא מיטיבות אחרות – כל אלו גברו משמעותית בשל הקורונה.

הצורך ההולך וגובר במענה לבני נוער במצוקה הביא את עיריית תל אביב בשיתוף עם ארגונים נבחרים, להקים מרכז חדש שכל מטרתו היא סיוע לנוער במצוקה באמצעות הכשרה לגלישה וליווי אישי על ידי מדריכים מקצועיים המנוסים הן בגלישה והן בעבודה עם נערים בסיכון.

המרכז הושק בנוכחות ראש העיר רון חולדאי וכן בנוכחותם של נציגי המרכז והתורמים לפעילות המבורכת. המרכז מכונה "הגל שלי" ומטרתו היא הכשרת בני נוער והענקת כלים משמעותיים לפיתוח תחושת מסוגלות אישית, יכולות מגוונות ויוצאות דופן וכן התמודדות עם קשיים, פיתוח מיומנויות פיזיות ובאמצעות זאת – הערכה עצמית גבוהה יותר, מקום לניטור ולניקוז רגשות לא מבוטאים ופיתוח תחושת משמעות מהעשייה וההתקדמות בתחום הגלישה.

מפגש בין קצוות

המרכז יופעל על ידי מדריכים בעלי ניסיון בעבודה עם בני נוער בסיכון ממסגרות שונות, אשר הוכשרו בדיוק למטרה זו. חלקם גולשים מקצועיים ואחרים מתמקדים במתן מענה רגשי לבני הנוער. הפעילות תמומן חלקית על ידי עיריית חיפה וכן יהיו מעורבים בה תקציבים נוספים.

בני הנוער התמודדו בתקופת הקורונה עם קשיים לא מעטים, ביניהם עלייה בסף הדכאון והחרדה, התמודדות עם לחצים הולכים וגוברים, יכולות מוגבלות להתמודד עם חוסר ודאות בכל תחומי החיים, ירידה באיכות החיים, שעות ארוכות של חוסר מעש וחוסר יכולת לפרוק אנרגיה פיזית, שעות ארוכות של צפייה בטלוויזיה ללא עשייה של ממש וכן התמודדות עם חוסר מעש בתחום הלימודי.

הבדידות העבירה רבים על דעתם. לא מעט התמודדו גם עם הורים שסבלו מהלומות קשות בעקבות המגפה. לפיכך, אין זה פלא כי רבים החלו לפתח התנהגויות פוגעניות שונות, ביניהן שימוש בסמים, נטייה לדכאון וחרדות ועוד.

המרכז החדש יהווה בית עבור אוכלוסיות שונות: דתיים וחילוניים, ערבים ויהודים, בנות ובנים – ללא הפרדה וללא העדפה של אוכלוסיות מסוימות. כך למעשה המרכז קורא לכל מי שחש במצוקה ושהוא לא מביא את עצמו לידי ביטוי  – לפנות ולהצטרף לעשייה.

דילוג לתוכן