3 בריכות מקורות, אודיטוריום, ומתחם עבודה שיתופי: קאנטרי שוק עלייה נפתח 

קאנטרי קהילתי חדש נפתח בדרום העיר, בשוק עלייה. הקאנטרי החדיש מתפרש על שטח של כ-6,500 מ"ר ובו חמש קומות. בקאנטרי יוכלו להנות התושבים משלוש בריכות מקורות הכוללות גם בריכת ילדים, אולם אימוני כושר מתקדם, חדרי פעיילות לשיעורי ספורט, מתחם עבודה שיתופי, אודיטוריום, המון שיעורי ספורט ותרבות המיועדים לילדים ולמבוגרים, מרפסת לאירועי ספורט ולמשתמשי הקאנטרי וכן קפיטריה לרווחת המינויים.

שירות מסובסד בהשקעה של כ-100 מיליון שקלים

הקאנטרי הוקם על ידי העירייה בהשקעה של כ-100 מיליון ש"ח. הוא נמצא בצמוד למבנה המיועד לשימור בין הרחובות צ'לנוב, העלייה, וולפסון ומטלון. מחירי המינוי לקאנטרי נמוכים משמעותית ממחירי המינויים בקאנטרים אחרים בעיר, שכן הם מסובסדים על ידי העירייה.

כאמור, הקאנטרי בנוי מחמש קומות. בקומה הראשונה ישנן בריכות מקורות – בריכה חצי אולימפית, בריכת ילדים, בריכת לימוד, סאונה וג'קוזי, קפיטריה ומלתחות.

בקומה השניה ישנו חדר כושר ובו אזור לאימוני כוח ואזור לאימוני אירובי, מרפסת גדולה לאירועי ספורט המיועדת למנויים.

בקומה השלישית והרביעית ישנם חדרי חוגים כגון חוג זומבה, יוגה, פילאטיס, ספינינג, פילאטיס מכשירים, עיצוב ועוד. עוד ישנו במקום סטודיו לשיעורי ספורט לילדים. החלוקה לחוגים מתבצעת לפי גיל המשתתפים.

בקומה החמישית ישנו אודיטוריום להרצאות וכן מתחם עבודה שיתופי הכולל עמדות עבודה. 

הקמת הקאנטרי קרתה במסגרת תהליך התחדשות עירונית משמעותית שעבר אזור שוק עלייה בשנים האחרונות. בימים אלה ממש סיימה העירייה לשפץ את מתחם השוק ובמקום הוקמו 164 דירות בשלושה בנייני מגורים חדשים. אחד מהבניינים הינו "בית המורה" הכולל 70 דירות דיור בר השגה. המבנה אוכלס בשנה האחרונה כאשר ניתנה עדיפות למורים ומורות בעלי חוזי העסקה בעיר. השכרת הדירות היא לפרק זמן של חמש שנים והדירות כוללות שלושה חדרים. בנוסף, כולל המתחם חניון עם כ-260 מקומות חניה וגינה ציבורית רחבה.

100 שנות מתחם שוק העלייה

אזור שוק עלייה נקנה על ידי ויצ"ו לפני כ-100 שנה והוקם בו בית ספר לחקלאות ולמשק בית לנשים צעירות. בהמשך נמכר המתחם לעיריית תל אביב שהקימה בו שוק מודרני שיהווה חלופה הולמת לשווקים האחרים. בעבר, שוק העלייה היווה מרכז קניות משמעותי ומפואר. עם דעיכת האזור והזנחתו על ידי העירייה כמו גם מעבר של מהגרים רבים לאזור זה, השוק הפך לשומם ובשנת 2010 אישרה העירייה תכנית לחידוש האזור, יחד עם ניסיון לדחוק את התושבים הוותיקים מחוץ לעיר והביא לאזור דיירים חדשים ו"חזקים".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן